Запрошуємо на презентацію фільму І.Чайки “Острів Крим. Дежавю”

Незалежна медіа-профспілка України

спільно з Національним газетно-журнальним видавництвом і Кримським домом

запрошують всіх бажаючих на презентацію документального фільму Ігоря Чайки

«Острів Крим. Дежавю»

Саме в цей день – 27 лютого три роки тому підрозділи російської армії захопили парламент та уряд Криму і вивісили над ними прапор РФ.

Prigl_1

Історія – повноцінний автор нашого життя та час від часу залюбки створює парадоксальні сюжети: один Аксьонов наприкінці ХХ сторіччя створює роман, а інший – на початку ХХІ втілює його в дійсність.

«Ситуація на Острові і навколо нього стає некерованою. Радянському Союзу достатньо лише ворухнути пальцем, щоби приєднати вас до себе. Острів знаходиться безпосередньо в сфері радянського впливу. Прорадянські і панрусистські настрої на Острові – це єдина реальність… Наближається день, коли СРСР проковтне Острів»,— писав Василь Аксьонов у романі «Острів Крим» в 1979 році.

Але навіть в найгірших снах Василь Павлович навряд чи міг передбачити, що вже на початку ХХІ століття блискуча антиутопія перетвориться в жахливу дійсність, а втілювати її буде людина, що носить прізвище Аксьонов!
«Росія підтримує невдоволення в Криму – особливо вибухонебезпечному та нестабільному регіоні», – попереджав Едвард Лукас, відомий британський спеціаліст по Росії, автор гучного бестселера «Нова холодна війна». «Севастополь – це військово-морська база, що є надзвичайно дорогою російським серцям: аж ніяк не менше, ніж Портсмут та Плімут – британцям, а Перл-Харбор – американцям».
Чому проект київського режисера-документаліста Ігоря Чайки «Невивченні уроки», роботу над яким він розпочав в 2010 році, лише через чотири роки втілився у документальний фільм «Острів Крим. Дежавю»?

Чи читав самопроголошений гауляйтер Криму Сергій Аксьонов роман свого всесвітньо відомого тезки?

Чому один з перших українських фільмів, присвячений темі російської анексії Криму, побачив світ лише завдяки польським колегам?

Побачити фільм, почути відповіді на ці запитання та поставити свої всі бажаючі матимуть можливість під час зустрічі з його автором і режисером, головою Незалежної медіа-профспілки України Ігорем Чайкою у Києві, 27 лютого о 19:00 в ДП «Кримський дім» вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9 (колишня вул. Суворова, 9).
Прем’єра документального  фільму «Острів Крим. Дежавю» відбулась  24 травня 2014 року в рамках українського тижня на білорусько-польському незалежному телеканалі «Белсат», а загальноукраїнська — 25 грудня 2014 року на Першому Національному каналі.

Вхід вільний!

Долучайтесь до зустрічі на Facebook!

Позначки:,

Залиште коментар