Замах на свободу слова: спалили машину члена НМПУ Сергія Гузя

Комітет НМПУ заявляє про черговий цинічний напад на свободу слова на регіональному рівні. Зранку 12 лютого невідомими було здійснено підпал автомобіля члена НМПУ Сергія Гузя, відомого журналіста і редактора, який віднедавна очолив новостворений місцевий медіа-проект у місті Кам’янське.

Спалене авто

Спалене авто

Підпал автомобіля, здійснений у дворі багатоквартирного будинку зранку вихідного дня, не лише є актом цинічного нехтування безпекою звичайних громадян, це – злочин проти всієї громади міста Кам’янське. Замовники злочину ніби говорять: кожен, хто дозволяє говорити неприємні речі про місцевих «авторитетів», хто хоче дізнатися правду, не може почуватися безпечно. Не можуть почуватися безпечно і сусіди цих людей.

Комітет НМПУ звертається до Міністра внутрішніх справ України А.Авакова з вимогою провести повне та об’єктивне розслідування злочину. Від  Генерального прокурора України Юрія Луценка Комітет НМПУ очікує взяти цю справу під особистий контроль. Не хочеться, щоб ця справа поповнила сумний перелік нерозкритих злочинів проти журналістів, або, «для зручності», була би перекваліфікована на «побутове хуліганство».  Про інцидент НМПУ поінформувало Міжнародну Федерацію Журналістів і сподівається, що і міжнародний контроль над розслідуванням справи сприятиме результату. Винні у спробі залякати журналіста (не лише виконавці, а й замовники) мають бути встановлені і покарані, адже це єдиний шлях для унеможливлення подібних злочинів у майбутньому.

Комітет НМПУ висловлює солідарність із усіма регіональними журналістами-розслідувачами, закликає міжнародні правозахисні організації спільними зусиллями посилити захист журналістів.

Комітет НМПУ

Фото: 5692.com.ua

Позначки:, ,

Залиште коментар