В Чернівцях журналістів не допустили на резонансне судове засідання

13 лютого в Першотравневому суді м. Чернівці журналістка та телеоператор телеканалу ТВА не змогли потрапити на перше судове засідання у справі резонансного вбивства. Про це повідомляє представниця ІМІ у Чернівецькій області.

За словами журналістки телеканалу Олександри Губки, їм спершу сказали зачекати за дверима, а потім просто не запустили. Зали засідань обладнані електронним замком, а тому просто відкрити двері неможливо ззовні. Прохання до охоронців чи працівників суду впустити в залу не діяли.

“Нас запросила на засідання потерпіла сторона у справі (родина вбитого – ред.), – розповіла журналістка. – За 15 хвилин до початку судового засідання ми з оператором вже були в суді біля судового залу, де мало відбутись слухання. Секретар суду сказала, що нам повідомлять, коли можна буде зайти і зайшла в залу. Ми чекали 2 години під дверима, але нас так і не впустили на засідання. Ми стукали, просили охоронців, але марно”.

В Першотравневому районному суді м. Чернівці представниці ІМІ в Чернівецькій області повідомили, що сталось непорозуміння. До них щодо цього випадку зі скаргами ніхто не звертався. Судові засідання відкриті, а коли стаються подібні ситуації, то радять звертатись до адміністрації суду.

“Щодо фізичного доступу до зали суду, який унеможливлюється технічно (для будь-кого, не лише для журналістів), – зазначив медіа-юрист ІМІ Роман Головенко, – то електронне блокування дверей в судових залах можна оскаржити до голови суду або до державної судової адміністрації. Хоча саме питання неоднозначне: очевидно чернівецькі судді вважають, що ті учасники процесу, які спізнилися – не мають права брати участі в цього конкретному засіданні, а вільні слухачі – теж мають потрапляти в судову залу до початку засідання”.

“Це кримінальна справа, тому згідно з КПК на проведення зйомки необхідна згода суду, – зазначив медіа-юрист. – Але проблема в тому, що наші судді зазвичай у цейтноті, а не будучи учасником судового процесу журналістові іноді реально важко вклинитися в його перебіг, аби заявити клопотання про зйомку. Тому його варто подавати заздалегідь, десь за день до засідання”.

20 лютого відбудеться наступне судове засідання у вказаній справі.

Позначки:,

Залиште коментар