Історія про Аксьонових і Крим

Три роки тому підрозділи російської армії захопили парламент та уряд Криму і вивісили над ними прапор Росії… До цієї дати Незалежна медіа-профспілка спільно з Національним газетно-журнальним видавництвом і Кримським домом організували безкоштовний перегляд фільму Ігоря Чайки «Острів Крим. Дежавю».

IMG_4496

Стрічка розповідає про передумови захоплення російськими окупантами українського півострова. Найцікавіше, що ці події передбачив письменник Василь Аксьонов, який наприкінці ХХ сторіччя написав роман «Острів Крим», а сепаратист Сергій Аксьонов на початку ХХІ втілював пророцтво в дійсність. Звісно ж, це єдина паралель, яку помітив режисер фільму Ігор Чайка. Власне, це і стало тією червоною ниткою, якою було прошито кінострічку.

IMG_4495

Ігор Чайка розповідає, що ідея фільму з’явилась в 2008 році: «Фільм був задуманий одразу після того, як Росія почала війну з Грузією. Мені стало очевидно, що наступною може бути Україна, власне, Крим. Коли почалась війна в Грузії, я часто їздив до Криму і бачив, як там усе відбувається – роздача російських паспортів, виступи одіозних активістів типу Глушкова, відкриття Московського дому в Севастополі. Тодішній президент Мітя Ведмєдєв оголосив в Севастополі общерасійський парад. Власне, ми тоді приїхали і знімали то дійство», – згадує режисер.

IMG_4512

Прем’єра документального  фільму «Острів Крим. Дежавю» відбулась  24 травня 2014 року в рамках українського тижня на білорусько-польському незалежному телеканалі «Белсат», а загальноукраїнська прем’єра відбулась трохи пізніше – 25 грудня 2014 року на Першому Національному каналі.

IMG_4517

Фото Світлани Соколової

Позначки:, ,

Залиште коментар