Депутат Івано-Франківської облради напав на журналіста

У п’ятницю, 3 лютого у Печеніжинській селищній раді (Івано-Франківська область) під час наради з перевізниками депутат облради Дмитро Лящук напав на журналіста видання «Вільне.Інфо», члена НМПУ Євгена Гапича.

Член НМПУ Євген Гапич

                                               Член НМПУ Євген Гапич

«На зборах у сільській раді я пошепки обговорював події в залі зі знайомим. В приміщенні був шум-гам, усі кричали. Але напроти через стіл сидів обласний депутат Дмитро Лящук, він до мене звернувся, щоб я тихо говорив, я йому відказав, що я журналіст і тихо-спокійно говорю. Щоб не заважати, я йому запропонував вийти поговорити», – розповідає пан Гапич.

За словами Євгена Гапича та свідків, як тільки учасники конфлікту вийшли в фойє,  Дмитро Лящук вдарив журналіста у живіт. Потерпілий  одразу викликав поліцію, була написана заява про злочин та допитані свідки: «На вулиці депутат почав кричати і погрожувати, що в нього знайомі і в мене нічого не вийде. В момент коли я вже почав підписувати документи, депутат сказав “Женю, ти ж не хочеш це підписувати”», – згадує Євген Гапич.

Депутат Дмитро Лящук

                                                Депутат Дмитро Лящук

 Цього ж дня поліція порушила кримінальне провадження за ч.1 ст. 126  Кримінального кодексу України (побої та мордування) – карається від штрафу, до виправних робіт на строк до одного року.

Журналіст пов’язує напад із публікацією на сайті «Вільно.Інфо» матеріалу про фінансові махінації на будівництві фортифікаційних споруд. І хоч Дмитро Лящук не є фігурантом розслідування, але на думку журналіста, в цій схемі замішана ОДА та інші депутати облради з якими у того дружні стосунки.

 «Це типова схема, коли органи поліції порушують кримінальне провадження за більш м’якою статтею кримінального кодексу, щоб не “бачити” злочин вчинений саме проти журналіста», – коментує ситуацію головний юрисконсульт, перший заступник голови НМПУ Олександр Тарасов, – «Пан Гапич діяв як журналіст, депутат Лящук усвідомлював, що нападає  на журналіста. Таким чином тут  наявні всі ознаки злочину передбаченого ч.2 ст.345-1 КК України (умисне заподіяння журналісту побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності). І за таке кримінальне діяння передбачено покарання у вигляді позбавлення волі терміном до п’яти років».

Незалежна медіа-профспілка України звернулася до Генеральної прокуратури України з вимогою забезпечити контроль над розслідуванням справи та негайно змінити правову кваліфікацію злочину з ч.1 ст.126 на ч.2 ст.345-1 КК України.

Фото: принскрипти з Ютуб

Позначки:,

Залиште коментар