Мінкульт ухиляється від переговорів у справі НГЖВ й грубо порушує закон

Міністерство культури України далі продовжує порушувати трудові права журналістів ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», адже досі не  висунули своїх представників до примирної комісії. Окрім того, Мінкульт скасував попередні домовленості про зустріч для врегулювання конфліктної ситуації, яка мала відбутися 20 січня. Як повідомила заступник міністра Тамара Мазур, зустріч перенесена за ініціативи директора ДП НГЖВ Андрія Щекуна, в той час директор видавництва про скасування зустрічі дізнався випадково. Медіа-профспілку про скасування зустрічі ніхто не повідомляв.

1451946229_1

«Наскільки мені відомо, зустріч перенесли орієнтовно на 31 січня з причин, що графік представників Мінкульту був минулого тижня насиченим і зміненим у зв`язку з необхідністю зустрічей керівництва із закордонними делегаціями. Щодо нашої сторони, я особисто не хворів, і з нашої ініціативи перенесення зустрічі не було», – прокоментував директор видавництва Андрій Щекун.

За інформацією від прес-секретаря Євгена Нищука, наступна зустріч із заступником міністра з НМПУ та представниками видавництва ймовірно відбудеться 31 січня.

Не дивлячись на домовленості досягнуті на тристоронній зустрічі 27 грудня про те, що Міністерство готово шукати ресурси на підвищення зарплат творчим працівникам, у офіційній відповіді Тамара Мазур знов зазначає, що витрати має нести тільки видавництво: «Установлення та здійснення нарахування підвищення до посадових окладів, надбавок, доплат, допомог, винагород, премій, інших заохочувальних виплат працівникам виключно в межах фонду оплати праці, затвердженого в загальному та спеціальному фондах бюджету, або власних доходів, отриманих від провадження господарської діяльності», – йдеться у листі-відповіді від заступника міністра.

Обурений цією ситуацією Перший заступник голови НМПУ Олександр Тарасов «Міністерство культури, як засновник видань, згідно установчих договорів бере на себе зобов’язання по оплаті праці працівникам редакцій. Свої зобов’язання як співзасновник Міністерство не виконує, а намагається всі витрати перекласти на видавця», – коментує Олександр Тарасов.

Зазначимо, що Міністерство культури України систематично порушує терміни передбачені законом про «Про порядок вирішення колективних трудових спорів», ухиляється від примирних процедур:  вимоги найманих працівників, замість трьох днів розглядались місяць. 12 січня 2017 року Мінкульт отримав протокол про створення примирної комісії та склад представників до неї від сторони найманих працівників. Відповідно Міністр Євген Нищук мав у триденний термін визначитись із представниками до комісії від міністерства, у п’ятиденний вирішити колективний трудовий спір. Пройшло вже майже три тижня, ні спір не вирішено, ні представники до примирної комісії не визначені. Принаймні профспілці чи органу, що представляє інтереси працівників НГЖВ про це не відомо.

Незалежна медіа-профспілка України стурбована ситуацією, коли Міністерство культури України систематично та грубо порушує закон «Про порядок вирішення колективних трудових спорів» та ухиляється від примирних процедур, за що передбачена, в тому числі кримінальна відповідальність. Прокуратура надає лист-відповідь на запити НМПУ, про те, що вони не помітили складу злочину в діях Міністерства й всупереч Кримінально процесуальному кодексу України не порушує кримінального провадження, тим самими захищаючи не закон, а посадовців.

Нагадаємо, 1 листопада 2016 трудовий колектив ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» провів загальні збори та висунув Міністру культури України вимоги про перерахунок та підвищення зарплат, затвердження нового штатного розпису та виплати різниці заробітної плати більш ніж за піврічний період.  21 листопада, трудовий колектив НГЖВ на загальних зборах оголосив початок колективного трудового спору з Міністерством культури України. Адже міністерство не зацікавлено у фінансуванні якісних україномовних культурних видань та ігнорує фінансові потреби життєдіяльності видавництва.

Позначки:, , ,

Залиште коментар