Голова Рівненської НМПУ звернувся до міського голови з проханням захистити журналістів

Голова Рівненської обласної організації НМПУ Олексій Кривошеєв надіслав звернення Рівненському міському голові Володимиру Хомку дати оцінку діям депутата Олександра Бабата, який висловлює погрози журналістам. Таке ж звернення отримали голова депутатської комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики Олександр Чубай, депутати Рівненської міської ради, Прокурор міста Рівне Володимир Самардак та начальник управління Національної поліції у Рівненській області Валерій Присяжнюк.

Олексій Кривошеєв

Олексій Кривошеєв

У листі йдеться про те, що члени Рівненської обласної організації «Незалежна медіа-профспілки України» та інших представників журналістської та активної спільноти міста Рівне висловлює обурення та стурбованість діями та висловлюваннями депутата Рівненської міської ради Олександра Бабата. «Вважаємо спроби тиску та погроз на адресу журналіста, спеціального кореспондента телеканалу “Інтер“ Інни Білецької та журналіста інтернет-порталу “4 влада“ Дмитра Бондара такими, які суперечать принципам демократії, свободи слова, порушують Закони України та несумісні зі статусом депутата міської ради», – йдеться у зверненні.

IMG_8518

Олексій Кривошеєв вимагає від міського голови Володимира Хомка, голови депутатської комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики Олександра Чубая та депутатів Рівненської міської ради дати оцінку депутати Олександра Бабата. Оцінити спроби тиску та погрози журналістам у відповідності до регламенту, статусу депутата міської ради та депутатської етики.

Від управління Національної поліції у Рівненській області та Прокуратури міста Рівне, Олексій Кривошеєв звернувся з проханням дати правову оцінку діям депутата Олександра Бабата стосовно журналістів Інни Білецької та Дмитра Бондара у відповідності до Закону України. «Вимагаємо неупередженого розслідування обставин смерті Андрія Артвінського та можливої причетності до справи депутата Олександра Бабата чи пов’язаних з ним працівників підприємства», – підсумовується у зверненні.

Зазначимо, що йдеться про погрози «змінити життя», написані з акаунту депутата на адресу спецкореспондентки «Інтера» Інни Білецької та погрози криміналом та «заведенням за ухо в суд», написані з цього ж акаунту на адресу журналіста «Четвертої влади» Дмитра Бондаря, передає ІМІ http://imi.org.ua/news/56168-u-rivnomu-jurnalisti-podaruvali-deputatu-miskradi-hrest-cherez-tisk-na-koleg.html

Інна Білецька та Дмитро Бондар висвітлювали інформацію про те, що на будівництві, пов’язаному з Олександром Бабатом, загинув 35-річний Андрій Артвінський. Тіло чоловіка зникло. Родичам загиблого, з їх слів, депутат пропонував 100 тисяч гривень, аби вони не зверталися в поліцію. Згодом тіло будівельника знайшли у лісі поблизу Олександрії, що за 56 км від Рівного. Бабата вважають причетним до переховування тіла.

Через тиск на Інну Білецьку поліція відкрила кримінальне провадження за 171 статтею Кримінального кодексу – перешкоджання діяльності журналіста.

Наразі прокуратура та поліція вже повідомили, що підозру Олександру Бабату оголосять «найближчим часом». Заступник начальника головного управління Нацполіції у Рівненській області Олександр Панасюк розповів, що доказів для оголошення підозри достатньо.

Сам Олександр Бабат слухавки не піднімає, чергове сесійне засідання Рівнеради він вкотре пропустив.

Позначки:, , , ,

Залиште коментар