Яке українське видання не потрібно державі, або Як Мінкульт знищує україномовні ЗМІ, – запрошуємо на прес-конференцію

20-го грудня (вівторок) 2016 року, о 15:15 у прес-центрі «Українські Новини» відбудеться прес-конференція «Замість підвищення зарплати – скорочення! Як Мінкульт «оптимізує» роботу Національного газетно-журнального видавництва».

bezyimyannyij

«В умовах інформаційної війни та навалу російського продукту на український  ринок, Міністерством культури України, через зменшення фінансування, знищуються  якісні україномовні видання. Єдина україномовна  газета в Криму «Кримська світлиця», яку зараз читають біженці з Криму, а  в інтернеті й ті, хто залишився на півострові – може закритися, бо вона не потрібна державі. Посадовці Мінкульту – Євген Нищук та його заступниця Тамара Мазур, не розуміють, що захист національної культури є стратегічним напрямком. Держава не може захистити свій інформаційний простір, культурну самоідентичність своїх громадян, без підтримки україномовних ЗМІ. А якісне видання, не може існувати без професійних журналістів. І ці журналісти мають бути замотивовані до творчості гідною зарплатою.», – коментує Перший заступник голови НМПУ Олександр Тарасов.

Нагадаємо, 1 листопада 2016 трудовий колектив ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» провів загальні збори та висунув Міністру культури України вимоги про перерахунок та підвищення зарплат, затвердження нового штатного розпису та виплати різниці заробітної плати більш ніж за піврічний період.  21 листопада, трудовий колектив НГЖВ на загальних зборах оголосив початок колективного трудового спору з Міністерством культури України. Адже міністерство не зацікавлено у фінансуванні якісних україномовних культурних видань та ігнорує фінансові потреби життєдіяльності видавництва.

Директор ДП «Національного газетно-журнального видавництва» Андрій Щекун розповідає, що при закладанні бюджету на наступний рік представники міністерства не радились з ним стосовно реальних потреб видавництва: «Станом на сьогодні не сформоване державне замовлення на 2017 рік, без з’ясування наших потреб вони заклали бюджет на наступний рік точно такий же, як і минулого року – не врахували, що дорожчає папір, видавничі послуги, підвищення зарплати. Від наших реальних потреб у бюджеті заплановано 50,3% потрібних коштів. Ми готові заробляти на поліграфію, наші видання отримують грантову допомогу від держави на культурологічні видання. Від міністерства ми просимо, щоб вони заклали хоча б фонд оплати праці – орієнтовно це 65%. Станом на зараз тих коштів, що вони заклали нам на наступний рік – не вистачає».

Не дивлячись на намагання «Незалежної медіа-профспілки» врегулювати всі розбіжності між трудовим колективом та Міністерством культури України шляхом перемовин, Мінкульт всіляко ухиляється від перемовин.

У зв’язку з цим, Незалежна медіа-профспілка України звернулася до Генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою порушити кримінальне провадження проти Міністра культури України Євгена Нищука та його заступника Тамари Мазур. У повідомлені про злочин зазначається, що посадові особи міністерства систематично порушують не тільки трудові права журналістів, а й профспілкове законодавство та ЗУ «Про порядок вирішення колективних трудових спорів» (порушують терміни розгляду профспілкових вимог, ухиляються від примирних процедур).

Як відповідь на боротьбу НМПУ за права трудового колективу, Міністерство культури надіслало адміністрації НГЖВ листа з пропозицією провести скорочення штату.

«Ми отримали офіційного листа від Міністерства культури України за 7 грудня з підписом заступника Тамари Мазур про рекомендацію скорочення штатних одиниць нашого колективу. При тому, що ми економимо на усьому – і на відділі розповсюдження, і на бухгалтерії, і на утриманні редакції – виходячи з порад міністерства ми маємо ліквідувати деякі наші видання, щоб скоротити шат працівників. Яку саме редакцію закривати – Мінкульт нам не сказав», – коментує Андрій Щекун.

На прес-конференції буде обговорено такі питання:

– Чому Незалежна медіа-профспілка України звернулася до Генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою порушити кримінальне провадження проти Міністра культури України Євгена Нищука та його заступника Тамари Мазур?

– Чому Мінкульт ігнорує законні вимоги трудового колективу і ухиляється від примирних процедур в рамках колективного трудового спору?

– Чи потрібно сьогодні державі видавництво національно-патріотичного спрямування?

Спікери прес-конференції:

– Ігор Чайка, голова Незалежної медіа-профспілки України;

– Олександр Тарасов, головний юрисконсульт, перший заступник голови Незалежної медіа-профспілки України.

– Віктор Мержвинський, головний редактор газети «Кримська світлиця», представник осередку НМПУ в Національному газетно-журнальному видавництві;

Акредитація журналістів: (+38050) 412 48 61 або press-centreun.un@ukr.net

Адреса прес-центру: ст. м. «Палац спорту», вул. Еспланадна, 20, 1 поверх.

Позначки:,

Залиште коментар