НМПУ звернулась до Генпрокурора, щоб відстояти права працівників «Національного газетно-журнального видавництва»

Незалежна медіа-профспілка України звернулася до Генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою порушити кримінальне провадження проти Міністра культури України Євгена Нищука та його заступника Тамари Мазур. У повідомлені про злочин зазначається, що посадові особи Міністерства систематично порушують не тільки трудові права журналістів, а й профспілкове законодавство та ЗУ «Про порядок вирішення колективних трудових спорів» (порушують терміни розгляду профспілкових вимог, ухиляються від примирних процедур).

budivlya_ministerstva_kultury_i_turyzmu_ukrajiny

 

 

21 листопада, трудовий колектив НГЖВ на загальних зборах оголосив початок колективного трудового спору з Міністерством культури України. На цих же зборах обрані представники до примирної комісії від трудового колективу: Олександр Тарасов, Андрій Васюк, Єлизавета Тарасова. Як і вимагає закон, повідомлення про початок колективного спору було направлено Міністру культури України пану Нищуку, який мав у триденний термін висунути до комісії своїх представників. Але цей крок до примирення з колективом НГЖВ , як і попередні, був проігнорований. 

Перший заступник голови НМПУ Олександр Тарасов вважає, що Міністерство культури України не реагує на вимоги НМПУ та трудового колективу видавництва, бо не розуміє усіх наслідків інформаційного скандалу: «Вони думають, що ми нічого не робитимемо, місяцями чекатимемо їх відповіді, але ми налаштовані серйозно та будемо відстоювати права журналістів до кінця. Порушення прав журналістів та ухилення від примирних процедур в рамках колективного трудового спору – це злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність. Члени нашої первинки також подали позов до суду проти Міністерства культури України», – коментує Олександр Тарасов, який представляє інтереси трудового колективу НГЖВ.

Нагадаємо, 1 листопада 2016 трудовий колектив ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» провів загальні збори та висунув Міністру культури України вимоги про перерахунок та підвищення зарплат, затвердження нового штатного розпису та виплати різниці заробітної плати. Збори відбулись за ініціативою НМПУ та «Профспілки працівників культури» у зв’язку з набуттям чинності Постанови КМУ № 3225, відповідно до якої на 2016 рік підвищено розмір оплати праці державним службовцям. Та, на жаль, підвищення не торкнулося зарплат творчих працівників – журналістів державних ЗМІ, що так само мають статус держслужбовців. На вимогу трудового колективу про перерахунок зарплат, Міністерство відповіло через місяць. Зазначимо, що згідно із законом, мало відповісти через три дні.

Стосовно ігнорування прав журналістів обурюється Голова НМПУ Ігор Чайка: «Ситуація ідіотична взагалі, Міністерство культури замість вирішення проблеми шляхом перемовин своїм ігноруванням примушує нас використовувати інші методи – звертатися до прокуратури, суду, вдаватись до пікетів та інших публічних заходів. Найцікавіше, що вже більше тижня я особисто не можу домовитися про звичайну людську зустріч з Міністром чи його заступниками, щоб спокійно вирішити питання членів Профспілки. Мені здається, що міністерство просто не хоче вирішувати цю ситуацію, їм легше писати різні відписки».

На вимогу представників НМПУ зустрітися з Міністром культури України Євгеном Нищуком, чиновники міністерства, а саме прес-секретар Юлія Даценко, помічник міністра Геннадій Сливка не реагували. Після численних дзвінків Ігоря Чайки до «культурної» приймальні, т.в.о. Міністра культури України Тамара Мазур усе ж пообіцяла 20 грудня зустрітися з профспілковими представниками.

Звернення стосовно порушення прав журналістів Міністерством культури України також направлені Президенту України Петру Порошенку, Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману та Віце-прем’єр-міністру з соціальної політики Павлу Розенку.

 

Зважаючи на всі ці обставини, НМПУ докладе всіх зусиль та надасть НГЖВ юридичну та інформаційну допомогу задля вирішення цього конфлікту.

Позначки:, , ,

Залиште коментар