Незалежна медіа-профспілка України закликає уряд і Сейм Польщі відмовитися від практики обмеження прав і свобод журналістів в країні

Незалежна медіа-профспілка України висловлює солідарність польським колегам з приводу розвитку тривожних тенденцій у стосунках влади і парламенту країни з медіа.

630_360_1447159516-9176

Як стало відомо, зранку у суботу, 17 грудня, охорона спікера не дозволила журналістам, які акредитовані в польському парламенті, увійти до будівлі Сейму. Представники правлячої  партії  Польщі «Право і Справделивість» заявили про намір створити при Сеймі Медійний центр, який стане ключовим місцем взаємодії політиків і журналістів. Нинішня влада планує обмежити журналістам доступ до будівлі Сейму. Безпосередньо до будинку, де проводяться засідання Сейму, допускатимуться лише журналісти кількох інформаційних телеканалів, які роблять прямі включення.

Заплановані владною партією зміни викликали протести в журналістському середовищі країни і звинувачення влади у цензурі, порушенні свободи ЗМІ та базових громадянських прав. Більшість польських ЗМІ вважають це наступом на свободу ЗМІ в Польщі.

Також, за повідомленням білоруського «Радіо Рация», польський уряд прийняв рішення про зменшення фінансування телеканалу «Бєлсат» на 2017 рік на 2/3, в порівнянні з 2016 роком. Більш того, неофіційні джерела стверджують, що «Бєлсату», передали вказівки перевести єдиний в світі білоруськомовний телеканал на мовлення російською мовою.

На думку директорки телеканалу «Бєлсат» Агнєшки Ромашевської-Гузи «кому це дійсно потрібно, то це росіянам і так званому “русскому міру”. Це найвигідніше їм, тому що ми репрезентуємо інформаційну політику Заходу, ми – єдиний телеканал, який мовить білоруською, єдиний в Білорусі. Ліквідація каналу означає, що “русскій мір” матиме ще більший вплив, а він і так  достатньо великий».

Не можна також  не враховувати того факту, що і в Україні проживає майже 300 тисяч білорусів і ніхто не піддає сумніву беззаперечного внеску «Бєлсату» у протидії інформаційній війні з боку російських медіа.

А зменшення польським урядом фінансування телеканалу «де-факто означає його ліквідацію», стверджує  Агнєшка Ромашевська-Гузи.

Незалежна медіа-профспілка України, висловлюючи підтримку польським колегам, закликає уряд і Сейм Польщі відмовитися від практики обмеження прав і свобод журналістів в країні та дотримуватись принципів діалогу і порозуміння, а не тиску і цензури у стосунках з представниками медіа.

Позначки:, ,

Залиште коментар