Мазур заявила про вихід Міністерства із складу засновників НГЖВ

27 грудня голова Незалежної медіа-профспілки Ігор Чайка та його перший заступник Олександр Тарасов разом із директором ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» Андрієм Щекуном та представниками колективу видавництва зустрілись із Міністром культури України Євгеном Нищуком та його заступником – Тамарою Мазур. Окрім того, на зустрічі були присутні представники Міністерства фінансів України.

Тамара Мазур

Тамара Мазур

Присутні вкотре обговорили проблему підвищення зарплат працівників видавництва, а також загальні питання підтримки національних патріотичних видань.

Зокрема, Тамара Мазур заявила про намір Міністерства вийти із складу засновників редакцій ДП «Національного газетно-журнального видавництва», але зазначила, що це не означає позбавлення їх фінансової підтримки.

Тамара Мазур вкотре підкреслила, що знайти фінансування з державного бюджету для «Національного газетно-журнального видавництва» принаймні на перший квартал не вдасться. Разом з тим заступник міністра повідомила, що: «Ми готові шукати механізми вирішення цієї ситуації. Ми готові ініціювати розгляд відповідних постанов у Верховній раді та Кабміні. Але є зараз проблема, яка не вирішена і ми шукаємо її вирішення – є конкретні порушені права журналістів, сьогодні якимось чином можна забезпечити вирішення проблеми для цієї категорії людей, але Профспілка каже – або усім підвищуйте зарплату, або нікому».

Звертаючись до керівника підприємства, пані Мазур зазначила, що видання мусить або знайти необхідні кошти для життєдіяльності видавництва, або скоротитись: «Ви, як директор, змушені провести скорочення. Ви маєте йти на непопулярні кроки. Наприклад відправляти людей у відпустку за власний рахунок. Я розумію, що це порушення прав, але зараз в країні війна, тому треба йти на жертви. Ви також можете ліквідувати якісь із виданнь», – запропонувала Андрію Щекуну заступник Міністра.

Перший заступник Незалежної медіа-профспілки України Олександр Тарасов зазначив, що ні на скорочення, ні на кардинальний перегляд колективного договору підприємства, яким встановлена залежність зарплат адміністративно-технічних працівників від зарплати творчих, профспілка не погодиться. Вчергове зазначивши, що тягар фінансового утримання видання несе співзасновник – Міністерство культури. Він також  нагадав, що редакція – це не тільки журналісти, але й верстальник, бухгалтер, прибиральниця. Не може так бути, щоб прибиральниця та головний бухгалтер отримували однакову зарплату – мінімальну. Олександр Тарасов, також закликав представників Міністерства, як органу управління ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», оптимізувати структуру підприємства. Замість редакцій маркетингу, редакції випуску, редакції художнього оформлення – утворити відповідні відділи, а їх працівників віднести до категорії адміністративно-технічних, замість творчих. Це зменшить навантаження на фонд оплати праці. Адміністрація підприємства на такий крок готова піти.

У свою чергу, Міністр культури України додатково пообіцяв, що буде перейматися долею редакції «Кримська світлиця» і запевнив, що приміщення для редакції Міністерство забезпечить.

Наступна зустріч з представниками Міністерства запланована на четвер, 29 грудня.

Зазначимо, що це вже друга зустріч медіа-профспілки з представниками Міністерства стосовно трудового конфлікту працівників НГЖВ з Міністерством культури.  НМПУ і надалі буде відстоювати права працівників до повного вирішення трудового спору на користь видавництва.

Нагадаємо, що у квітні вийшла постанова КМУ №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців в 2016 році», якою передбачено збільшення розміру окладів державних службовців. Журналісти державних ЗМІ прирівняні до держслужбовців і ще з травня повинні були отримувати відповідну зарплату.

Позначки:, ,

Залиште коментар