«Гройсман, Нищук – не порушуйте закон!», Або Як журналісти ялинку прикрашали

Ранок 22 грудня. Під Кабінетом Міністрів України кольорові кульки, ялинка та яскраві плакати – це не святковий корпоратив Міністрів – це обурені журналісти Національного газетно-журнального видавництва вийшли на протест. Організатор акції Незалежна медіа-профспілка України, разом з редакціями п’яти журналів та двох газет видавництва прийшли розказати Міністрам про свої проблеми. Адже їх вже давно не чує Міністерство культури України, зокрема Євген Нищук та заступник Міністра Тамара Мазур.

15591323_10211392204984633_4533011975193532709_o

До протестуючих вийшов Міністр культури Євген Нищук і вже після акції запросив на зустріч представників профспілки та директора видавництва Андрія Щекуна наступного дня, 23 грудня.

15621997_1257394560973413_4231342462441822896_n

Але не дивлячись на готовність Міністра нарешті почути протестуючих, журналісти розпочали акцію і висунули вимоги до Кабінету міністрів України про забезпечення належного фінансування україномовних видань, співзасновниками яких є Міністерство культури України, вимогу про розробку та внесення до Парламенту проекту закону про зміни до держбюджету 2017 року.

15626461_10211391831335292_838788313411057964_o

У знак протесту журналісти принесли під Кабмін ялинку, прикрашену написами «Гройсман, Нищук – не порушуйте закон!», «Журналісти не раби», зазначивши при цьому, що це їхнє «привітання» для міністрів.

До активістів вийшла заступник Міністра культури Тамара Мазур, яка порадила видавництву навчитись заробляти на себе гроші, фінансові проблеми НГЖВ мають вирішити в редакціях самостійно.

«Насправді для нормального функціювання усіх семи редакцій не вистачає лише 3 – 3,5 млн грн – у масштабах держави, це смішні кошти, але Міністерство не хоче йти на поступки», – зазначив перший заступник голови НМПУ Олександр Тарасов. Він пояснив, що відповідно до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» тягар фінансового утримання видання покладається на засновника – тобто на Мінкульт. Що редакція, це не лише журналісти, а й верстальники й коректори, й бухгалтерія й служба розповсюдження, це всі хто задіяні в створенні та просуванні видання. Тому фінансувати треба всіх. І це принципова позиція профспілки.

До участі в акції долучився голова Конфедерації вільних спілок України Михайло Волинець, який заявив, що в разі, якщо вимоги працівників не будуть почуті, то Незалежну медіа-профспілку України підтримують гірники та медики. «Адже сила в профспілковій солідарності», – додав  Михайло Волинець.

«Ми бачимо, що немає ніякого бажання у чиновників підтримувати власні видання. Замість того, щоб шукати шляхи вирішення, Міністерство розповідає чому вони не можуть ці шляхи вирішення шукати – посилаються на закони, Міністерство фінансів, Верховну раду і кажуть, що фінансувати редакції Національного газетного-журнального видавництва не можливо в повній мірі. Замість того, щоб шукати компроміс – вони шукають виправдання, бо не хочуть нічого робити», – переконаний голова НМПУ Ігор Чайка.

Зазначимо, що  Незалежна медіа-профспілка України нещодавно звернулася до Генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою порушити кримінальне провадження проти Міністра культури України Євгена Нищука та його заступника Тамари Мазур. У повідомлені про злочин зазначається, що посадові особи Міністерства систематично порушують не тільки трудові права журналістів, а й профспілкове законодавство та ЗУ «Про порядок вирішення колективних трудових спорів» (порушують терміни розгляду профспілкових вимог, ухиляються від примирних процедур).

Фото із соцмережі Facebook

Позначки:, ,

Залиште коментар