«Звинувачення Романа Сущенка у шпигунстві є безпідставними», – Голова медіа-профспілки

Журналісти ІА «Укрінформу» та члени Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) пікетували Посольство Російської Федерації та вимагали звільнення незаконно ув’язненого журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка, сьогодні, 6 жовтня у Києві.
Учасники пікету вимагали «Свободу Роману Сущенку!”, тримали плакати із написом «Я теж кореспондент» та «#FreeSushchenko», а також розгорнули банер із закликом: “Kremlin! Stop kidnapping!!!” (“Кремль! Припини викрадення!!!”).

dsc_0165

“Ми прийшли на акцію протесту для того, щоб висловити солідарність із нашим колегою Романом Сущенком і закликати Кремль припинити викрадення людей. Дуже безглуздо виглядає звинувачення у шпигунстві українського репортера. Ми вимагаємо від РФ негайного звільнення Романа Сущенка”, – наголосив Голова НМПУ.

dsc_0137

Ігор Чайка також додав, що лише міжнародний тиск та солідарність здатні вплинути на звільнення українського журналіста.
Колега Романа Сущенка Наталія Костіна, керівник міжнародної редакції агентства «Укрінформ» розповідає: «Я можу звинувачувати Романа лише у тому, що він узяв цю відпустку і поїхав до Росії».

dsc_0119

«Жодних матеріалів, які б базувались на таємній інформації Роман не публікував. У нього був дуже широкий спектр тем, на які він писав, від спорту до переговорів нормандського формату. У його матеріалах я не бачу жодного натяку чому саме це могло бути. Він опинився зручною фігурою для російської влади», – коментує пані Костіна.

dsc_0093

Журналісти закликають українських та міжнародних колег долучатись до акцій протесту з метою чинення максимального тиску на російську владу, а також вимагати звільнення незаконно ув’язненого громадянина України, журналіста Романа Сущенка.

dsc_0040

Нагадаємо, що 2 жовтня стало відомо про незаконний арешт українського журналіста ІА «Укрінформ» Романа Сущенка. Ігор Чайка назвав арешт Романа Сущенка цинічним викраденням, яке російська влада організувала руками спецслужб.

«Таким чином російська влада чинить «розправу» над кожним із журналістів, хто дозволяє собі критикувати її, відтак, ніхто не може почуватись у безпеці, бо якщо такі злочини толеруються у Росії, вони цілком можливі і поза її межами», – зазначає пан Чайка.
Російський адвокат Марк Фейгін, який захищає Романа, закликає: «Українським і міжнародним журналістам слід вступити в боротьбу за звільнення Романа Сущенка».

Тим часом журналісти Польщі, Італії та Франції повідомляють про організацію маніфесту на захист Романа Сущенка.
Листи підтримки Романові можна надсилати за адресою:Сущенко Роман Владимирович, 1969, ФКУ СИЗО №2 ФСИН Росии, г. Москва, Лефортовский вал, д.5, 111020.

Залиште коментар