Романа Сущенка цинічно викрала російська влада руками спецслужб, – переконаний Голова медіа-профспілки України

«Ситуація абсолютно ганебна і брутальна, це не просто арешт журналіста, а цинічна спланована акція російської влади. Журналіст був затриманий 30 вересня, а про його затримання правозахисники випадково дізнались лише 2 жовтня», – наголошує голова НМПУ Ігор Чайка. – «Враховуючи всі обставини так званого «арешту», ми можемо говорити про сплановане викрадення громадянина України,  російськими спецслужбами,  який прибув до Росії у власних справах. Таким чином російська влада чинить «розправу» над кожним із журналістів, хто дозволяє собі критикувати її, відтак, ніхто не може почуватись у безпеці, бо якщо такі злочини толеруються у Росії, вони цілком можливі і поза її межами», – зазначає пан Чайка.

Нагадаємо, що 30 вересня стало відомо про затримання власного кореспондента «Укрінформу» – Романа Сущенка у Росії, одразу ж після його прибуття.

З цього приводу «Укрінформ» оприлюднив Заяву: “«Укінформ» глибоко обурений затриманням у Москві в п’ятницю, 30 вересня, нашого власного кореспондента Романа Сущенка і появою в російських ЗМІ інформації щодо звинувачень його у «шпигунстві». Укрінформ вважає затримання Сущенка, який працює в нашому агентстві з 2002 року, а власним кореспондентом у Франції – з 2010 року, спланованою провокацією», – йдеться у заяві «Укрінформу».

Також у  Заяві наголошується, що затримання відбулось з порушеннями усіх міжнародних правил: «Про його затримання російська сторона не повідомила нікому – ні дружині, ні в дипломатичні установи, ні за місцем роботи. Про затримання Романа його дружина Анжела Сущенко, яка залишається у Франції, дізналася лише зранку в неділю, 2 жовтня, зателефонувавши родичам чоловіка після того, як він два дні не виходив на зв’язок. При цьому його родичі говорили вкрай обережно, натяками, уникаючи навіть слова «затримали»»
Ірина Геращенко у своїй сторінці на ФБ зазначила:

Тим часом російська влада свіждомо поширює неправдиву інформацію, про «затримання кадрового працівника Головного управління розвідки Міністерства оборони України, полковника  Сущенка Романа Володимировича».

Відомий російський правозахисник Марк Фейгін вже повідомив на своїй Фейсбук сторінці, що захищатиме Романа:

Позначки:, , , ,

Залиште коментар