Заява Голови Комітету НМПУ щодо «рейдерського» захоплення газети «Вільним шляхом»

Голова Комітету НМПУ – Ігор Чайка вимагає від правоохоронних органів України негайно втрутитись у ситуацію довкола роздержавлення ківерцівської газети «Вільним шляхом» та повернути справу у законне русло.

Сьогодні за повідомленням в.о. редактора ківерцівської газети «Вільним шляхом» Марії Хітько відбулось захоплення приміщення редакції представниками Ківерцівської районної ради.

Юрист районної ради Дмитро Леліков та працівник ради Артем Ковальов станом на 8:30 ранку зламали замок вхідних дверей приміщення, але після прибуття представників поліції спроби проникнення були тимчасово припинені. Близько 12 години дня до приміщення газети прибули депутати районної ради і начебто на підставі рішення районної ради почали зламувати замки та виламувати двері. Трудовому колективу газети «Вільним шляхом», як співзасновнику газети,  відповідне рішення районної ради не було надано.

Нагадаємо, що справа щодо незаконного звільнення в.о. редактора Марії Хітько районною радою станом на сьогодні перебуває у суді. Первинна профспілкова організація газети “Вільним шляхом” оголосила про початок колективного трудового спору, запропонувавши райраді створити Примирну комісію, відповідно до чинного законодавства, та розпочати перемовини. Районна рада ухилилась від примирних процедур, натомість, голова районної ради  – Григорій  Недопад вчиняє протиправні дії: вносить зміни до статуту газети без погодження із її співвласником – трудовим колективом, а також підписує незаконне рішення районної ради про призначення редактором Людмилу  Михайленко (відповідно до нової редакції  ЗУ “Про місцеве самоврядування”  місцеві ради втратили право призначати та звільняти керівників комунальних друкованих ЗМІ).

Дії працівників Ківерцівської районної ради мають ознаки  злочину, передбаченого ст.ст. 171 (перешкоджання професійній журналістській діяльності), 356 (самовправство), 364 (зловживання владою або службовими повноваженями)  Кримінального кодексу України.

Порушення прав трудового колективу ківерцівської газети «Вільним шляхом» відбувається систематично, тим часом правоохоронні органи, всупереч численним обіцянкам, продовжують злочинну бездіяльність.

Голова Комітету НМПУ звертається до:

Голови Національної поліції Хатії Деканоідзе з вимогою провести службове розслідування протизаконній діяльності співробітників Ківерцівського відділу поліції, а також провести службове розслідування щодо бездіяльності начальника ГУ Національної поліції у Волинській області Шпиги Петра Петровича, який незважаючи на багаторазові публічні повідомлення про бездіяльність зі сторони своїх підлеглих – начальника Ківерцівського районного управління поліції  Столярчука Юрія Миколайовича та співробітників Ківерцівського районного управління поліції – не вжив належних заходів по дотриманню законності

Генерального прокурора України Юрія Луценка – порушити кримінальне провадження за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст.171, ч.1 ст. 356, ч.1 364 КК України

Співголові Ради з питань свободи слова та захисту професійної журналістської діяльності при Президентові України Андрію Таранову  – забезпечити з боку правоохоронних органів повне, об’єктивне й всебічне розслідування злочинів та притягнення всіх винних, не залежно від посади, до відповідальності

Голови Комітету з питань свободи слова та інформації Вікторії Сюмар – забезпечити парламентський контроль за об’єктивним й всебічним розслідуванням злочинів правоохоронними органами та притягнення всіх винних, не залежно від посади до відповідальності

Залиште коментар