Хронологія конфлікту довкола реформування газети “Вільним шляхом”

Січень 2016 – початок дії Закону України «Про реформування державних і комунальних друкова- них ЗМІ» і створення Тимчасової слідчої комісії з числа депутатів райради по перевірці діяльності редакції Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом».

30.03. 2016 – рішення районної ради про реєстрацію нового Статуту редакції Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом», без погодження з трудовим колективом.

08.04. 2016 – рішення райради про участь редакції і газети «Вільним шляхом» у реформуванні, але у другому етапі попри рішення трудового колективу про перший етап, а також відчуження по- ловини приміщення, яке перебуває на балансі редакції станом на 01.01. 2016 року.

29.06.2016 – тиск голови райради Г.В. Недопода та заступника голови райради Т.Г. Чигрин на в.о.редактора М.Хітько з вимогою укласти договір оренди на половину площі приміщення редакції.

12.08.2016 – протест колективу проти свавілля чиновників ківерцівської райради з випуском чер- гового числа газети «Вільним шляхом» з білою першою шпальтою та попередженням про безстроковий протест колективу проти протизаконних дій влади.

17.08.2016зустріч президента Асоціації медіа-юристів Тетяни Котюжинської та першого заступника голови Незалежної медіа-профспілки України Олександра Тарасова з керівництвом обласного та районного відділів Національної поліції, прокуратури, головою Ківерцівської РДА В.Є. Ткачуком, заступником голови Ківерцівської райради Т.Г. Чигрин з приводу ситуації довкола газети «Вільним шляхом». Представники органів влади обіцяли відновити законність і не втручатися у роботу редакції.

23.08.2016 – Всупереч законодавству України Національна поліція Ківерців гальмує відкриття справи щодо порушення прав журналістів газети «Вільним шляхом».

26.08.2016призначення без погодження з трудовим колективом нового в.о. редактора Л.П. Михайленко – екс-секретаря міськради, без спеціальної освіти та досвіду роботи у медіа, що викликало обурення колективу й відмову визнавати нового керівника. При спробі працівників райради замінити замки на дверях кабінетів редакції колектив викликав поліцію, яка не припинила незакон- ні дії влади, а тільки спостерігала за тим, що відбувається.

29.08.2016 – за пропозицією райради, колектив редакції висуває на зборах трудового колективу кандидатуру тимчасово виконуючого обов’язків редактора з числа працівників редакції. Але це не змінює рішення голови райради щодо призначення Л.П. Михайленко.

30.08.2016 – Заява Комітету НМПУ з приводу незаконних дій Ківерцівської районної ради та її голови – Григорія Недопада.

02.09.2016зустріч голови Комітету НМПУ Ігоря Чайки та першого заступника голови НМПУ Олександра Тарасова з керівництвом обласного та районного відділів Національної поліції, головою Ківерцівської районної ради Г.В. Недопадом. Голові райради запропоновано створити Примирну комісію. Голова пропозицію відкинув.

08.09.2016 – голова Ківерцівської райради Г.В. Недопад, заступник голови райради Т.Г. Чигрин, працівники райради в супроводі депутатів районної ради зламали замки у приміщенні редакції газети «Вільним шляхом» та завели новопризначену в.о. редактора, нехтуючи думкою колективу.

З 08.09.2016 – заступник голови Ківерцівської районної ради Т.Г. Чигрин щодня і впродовж усього робочого дня перебуває у редакції Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом», втручається у виробничий процес, здійснює психологічний тиск на працівників редакції.

09.09.2016 – у відповідь на звернення НМПУ до керівництва Національної Поліції України, Голова національної поліції – Хатія Деканоідзе дала доручення Волинській обласній поліції зібрати дві конфліктуючі сторони і докласти зусиль задля врегулуювання конфлікту .

12.09.2016Круглий стіл у Ківерцях з представниками районної ради, Національної поліції, медіа-профспілки та трудовим колективом газети щодо мирного врегулювання конфлікту. Компромісу не досягнуто. Трудовий колектив повідомляє про початок страйку з 19.09.2016 р.

13.09.2016 – Комітет Незалежної медіа-профспілки України в зв’язку з тим, що трудовий колектив редакції ківерцівської районної газети “Вільним шляхом” оголосив передстрайковий стан та з метою запобігання продовженню можливих протиправних дій з боку представників районної ради, прийняв рішення  щодо тимчасової присутності (до початку оголошеного страйку – 19 вересня)  у Ківерцях та безпосередньо на території редакції представників Комітету НМПУ і Юридичного бюро.

14.09.2016 – Європейська та Міжнародна Федерації журналістів звернулися до Президента України Петра Порошенка з заявою на захист прав журналістів газети «Вільним шляхом» з закликом втрутитися у ситуацію та припинити такі ганебні випадки порушення свободи слова та незалеж- ності ЗМІ.

16.09.2016 – НМПУ провела акцію на честь усіх полеглих журналістів та на захист колективу райгазети «Вільним шляхом». Акція журналістської солідарності НМПУ об’єднала сотні колег з різних кутків України.

З 19.09.2016розпочався безстроковий страйк трудового колективу. У Києві відбулася прес-конференція за участю генерального секретаря Європейської федерації журналістів Рікардо Гут`єрриза, голови Конфедерації Вільних профспілок України Михайла Волинця, голови НМПУ Ігоря Чайки, президента Асоціації медіа-юристів, секретаря Національної асоціації українських медіа Тетяни Котюжинської. Інформація про порушення прав працівників газети «Вільним шляхом» була внесена на «Платформу Ради Європи для сприяння захисту та безпеки журналістів». «Генеральний секретар Ради Європи звернеться до посла України при РЄ за поясненнями щодо порушення прав журналістів газети «Вільним шляхом», – заявив Рікардо Гут’єррез.

21.09.2016 – Комітет  з питань свободи слова та інформаційної політики наполягає на неухильному дотриманні органами державної влади та органами місцевого самоврядування вимог  Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», а також зазначає, що підтримує колектив газети у прагненні до реформування згідно Закону України.  Про це йдеться у Заяві Комітету.

29.09.2016 – після 10 днів безстрокового страйку та у зв’язку із відсутністю відповіді по суті триваючого конфлікту – трудовий колектив газети «Вільним шляхом» та інших редакцій, яким перешкоджають реформуватися проводять пікетування Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України.

Залиште коментар