Голова Національної поліції контролюватиме врегулювання конфлікту довкола роздержавлення ківерцівської газети «Вільним шляхом»

«Голова національної поліції – Хатія Деканоідзе дала доручення Волинській обласній поліції зібрати дві конфліктуючі сторони і докласти зусиль задля врегулуювання конфлікту», – про це повідомив директор департаменту комунікації Національної поліції  – Ярослав Тракало. Він також додав, що якщо така зустріч не відбудеться, або протиправні дії продовжуватимуться, то пані Деканоідзе просила невідкладно про це повідомляти.

Нагадаємо, що  8 вересня за повідомленням в.о. редактора ківерцівської газети «Вільним шляхом» Марії Хітько відбулось захоплення приміщення редакції представниками Ківерцівської районної ради.

Юрист районної ради Дмитро Леліков та працівник ради Артем Ковальов станом на 8:30 ранку зламали замок вхідних дверей приміщення, але після прибуття представників поліції спроби проникнення були тимчасово припинені. Близько 12 год дня до приміщення газети прибули депутати районної ради і начебто на підставі рішення районної ради про призначення Людмили Михайленко редактором газети, почали зламувати замки та виламувати двері. Трудовому колективу газети «Вільним шляхом», як співзасновнику газети,  відповідне рішення районної ради не було надано.

Справа щодо незаконного звільнення в.о. редактора Марії Хітько районною радою станом на сьогодні перебуває у суді. Первинна профспілкова організація газети “Вільним шляхом” оголосила про початок колективного трудового спору, запропонувавши райраді створити Примирну комісію, відповідно до чинного законодавства, та розпочати перемовини. Районна рада ухилилась від примирних процедур, натомість, голова районної ради  – Григорій  Недопад вчиняє протиправні дії: вносить зміни до статуту газети без погодження із її співвласником – трудовим колективом, а також підписує незаконне рішення районної ради про призначення редактором Людмилу  Михайленко (відповідно до нової редакції  ЗУ “Про місцеве самоврядування”  місцеві ради втратили право призначати та звільняти керівників комунальних друкованих ЗМІ).

Незалежна медіа-профспілка тримає на контролі перебіг подій та вже неодноразово зверталась до правоохоронних органів та влади з вимогою врегулювати конфлікт та перевести справу у законне русло.

Залиште коментар