«Генеральний секретар Ради Європи звернеться до посла України при РЄ за поясненнями щодо порушення прав журналістів газети «Вільним шляхом», – Генеральний секретар ЄФЖ

«Після оприлюднення випадку про порушення прав журналістів газети «Вільним шляхом» на Платформі Ради Європи, Генеральний секретар РЄ звернеться до Посла України за поясненнями щодо цієї ситуації», – повідомив генеральний секретар європейської Федерації журналістів (ЄФЖ) – Рікардо Гут’єррез під час прес-конференції НМПУ «Чи піде роздержавлення комунальних ЗМІ «Вільним шляхом»», яка відбулась 19 вересня в Українському кризовому медіа-центрі.

Генеральний секретар ЄФЖ зазначив, що європейці солідарні зі своїми ківерцівськими колегами, адже не зважаючи на дотримання колективом газети усіх необхідних юридичних вимог, керівництво району відмовилось слідувати закону.

Пан Гут’єррез також додав, що якщо місцева влада не поважає закон, то це завдання Президента, пояснити їм, поняття верховенства права в країні. «Саме сьогодні цей випадок порушення прав журналістів газети «Вільним шляхом»  було розміщено на Платформі Ради Європи. Відтак ця інформація буде розіслана усім 47 членам Ради Європи».

Тетяна Котюжинська, секретар «Національної асоціації українських медіа» та президент Асоціації медіа-юристів, наголосила, що з 555 комунальних медіа, які пішли на роздержавлення лише 20 мали проблеми, однак сьогодні це число зростає. «80% дотацій від держави отримували лише 40% медіа, інші ж отримували від бюджету лише 3% від усього свого обороту».

Пані Котюжинська пояснює, що місцева влада через роздержавлення комунальних медіа втрачає важливий адмін ресурс, а також вплив на контент газети: «Проблема впливу починає загострюватись. Влада починає оговтуватись, змінювати редактора, забирати приміщення».

Президент асоціації медіа юристів переконана, що перемога у справі ківерцівської газети надзвичайно важлива, адже «Якщо справа вирішиться перемогою, то це буде сигналом для усіх представників влади, й вони будуть вимушені «задкувати», якщо ж справа вирішиться не на користь трудового колективу, то це буде величезна проблема для 555 інших комунальних медіа».

Голова Конфедерації вільних профспілок України (КВПУ) – Михайло Волинець привітав крок трудового колективу за підтримки медіа-профспілки у організації безстрокового страйку та наголосив, що він є важливим і принциповим. «Невеличка газета у найвіддаленішій області України отримала дуже відчутний захист, натомість губернатор, прокуратура, голова обладміністрації, ті органи, які мали б стати на захист колективу – втягнені у конфлікт».

Пан Волинець зазначив, що конфлікт довкола ківерцівської газети також буде розглянуто на рівні Міжнародної конфедерації профспілок. «В Україні часто не дотримуються українського законодавства, Конституції, а також нехтують міжнародними нормами і стандартами. Тому, використовуючи у комплексі методами захисту та керуючись головними профспілковими стандартами солідарності та єдності, ми здатні надати захист не тільки журналістським колективам, а й показати приклад всьому суспільству, в інших галузях». Голова КВПУ також додав, що проблема ківерцівської газети сьогодні піднята на усіх рівнях – місцевому, обласному, всеукраїнському та міжнародному.

Голова медіа-профспілки Ігор Чайка підсумував, що медіа-профспілка й надалі буде вживати всі необхідні заходи задля захисту всіх своїх членів. «Сьогодні поруч із нами не випадково знаходяться наші партнери. Це говорить про те, що ми й надалі будемо отримувати підтримку наших міжнародних колег та захист наших профспілкових партнерів та колег по цеху й по професії. Адже профспілка наділена особливим статусом всіма цими правами, ми будемо належним чином користуватись».

Залиште коментар