В окупованому Криму частково заблокований сайт «Крим. Реалії»

В окупованому Росією Криму частково заблокований сайт проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії». Інтернет-користувачі повідомляють, що заблокували доступ до ресурсу провайдери «Воля», «Ардінвест», «Трінет», «Міранда-медіа», «Скай-лайн», «Апекс Крим» (Керч), Kerch.net. Ідеться переважно про північну, центральну й західну частини анексованого півострова.

«Шановний користувач! Ми приносимо свої вибачення, але доступ до запитуваного Вами ресурсів обмежено. У разі виникнення питань зверніться до технічної підтримки», – таку інформацію бачать, зокрема, багато сімферопольців.

У Феодосії й Севастополі, а також у сусідній Росії сайт доступний.

На сайті Роскомнагляду жодних повідомлень про блокування сайту «Крим. Реалії» немає.

Офіційні повідомлення російської влади Криму, зокрема, прокуратури, про обмеження доступу до сайту «Крим. Реалії» також відсутні.

У редакції «Крим. Реалії» і Радіо Свобода вивчають ситуацію для подальшої реакції.

У травні на території Криму був обмежений доступ до сайту проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії», але пізніше доступ відновили.

Підконтрольна Москві прокуратура анексованого Криму відзвітувала про те, що за перше півріччя було ініційовано обмеження доступу до 60 інтернет-ресурсів «з екстремістським контентом».

В середині квітня призначений Москвою прокурор півострова Наталія Поклонська заявила, що російська прокуратура Криму готує матеріали для Генпрокуратури й Роскомнагляду. Вона наголосила, що має намір домогтися повного закриття проекту «Крим. Реалії», оскільки, на її думку, це «шкідницька служба», а публікації сайту містять «виправдання диверсій, екстремізму і нескінченну дискредитацію органів влади в Криму».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Позначки:

Залиште коментар