Незалежну медіа-профспілку очолив Ігор Чайка

З’їзд НМПУ, що відбувся 6 серпня у Києві, обрав Голову організації та проголосував за новий склад Комітету. За результатами голосування Головою комітету обрано – Ігоря Чайку (Київ), члена НМПУ з 2003, засновника та керівника Чернігівської незалежної медіа-прфспілки, колишнього Голову Ревізійної комісії НМПУ та члена Комітету з 2015. За таке рішення проголосували 55 з 90 делегатів, троє висловились проти і ще п’ятеро – утримались.

До складу Комітету увійшли: Олександр Тарасов – перший заступник Голови комітету НМПУ, Анна Андрієвська – Заступник Голови комітету НМПУ, Тетяна Локацька (Миколаїв), Алла Дегтяренко (Херсон), Вадим Пелех (Чернівці), Наталія Каптусарова (Одеса), Юка Гаврилова (Київ), Сергій  Штурхецький (Рівне), Сергій Бобра (Львів), Андрій Богатирьов (Дніпро), Антон Черниш (Київ), Валерій Тихонов (Чернігів).

З’їзд обрав також нову Ревізійну комісію, яку очололила журналіст-розслідувач з «Forbes» Марго Ормосадзе (Київ), а до її складу увійшли: Олена Дедул (Миколаївська область) і Андрій Михайлик  (Київ).

Заступник генерального секретаря Міжнародної федерації журналістів (МФЖ) – Джеремі Діар, також взяв участь у З’їзді  та наголосив, що він відбувається у складний для журналістики період, коли міжнародна солідарність відіграє вкрай важливу роль.

«Наші члени в Туреччині піддаються арештам, їх медіа – закривають, їх залякують через викрадення членів родин примушуючи журналістів мовчати. У Палестині, звідки я щойно повернувся, журналісти щодня стикаються з труднощами через брутальну окупацію Ізраїлю. Скрізь – від Китаю до Колумбії журналістика перебуває під атакою. Вбивства, арешти, безкарність, економічні труднощі і спроби контролювати повідомлення ставлять під загрозу саму місію журналістики, яка покликана служити інтересам громадськості», – наголосив у своїй промові пан Діар.

Він також додав, що українцям занадто добре відомі всі ці труднощі, і вчергове висловив співчуття щодо убивства Павла Шеремета його родині.

Загалом у З’їзді взяли участь 90 делегатів від 85 первинних організацій  із 22 областей України, а також гості, зокрема з Міжнародної федерації журналістів та  ОБСЄ.

Залиште коментар