Національна поліція Ківерців гальмує відкриття справи щодо порушення прав журналістів газети «Вільним шляхом».

Причиною гальмування начальник Ківерцівського районного відділу поліції України у Волинській області – капітан міліції Столярчук Юрій Миколайович називає намір сторін  мирно врегулювати конфлікт:

– Пані Хітько, яка подавала заяву, висловила намір щодо мирного врегулювання конфлікту, тому ми вирішили дати час конфліктуючим сторонам знайти порозуміння.

Однак, Марія Хітько, в.о. редактора Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом» зазначає, що під час написання заяви про мирне врегулювання у розмові між нею та керівником поліції не йшлось. Пані Хітько передала правоохоронним органам всю необхідну інформацію для відкриття справи та всі необхідні копії:

– Ми написали заяву до поліції, де описали всю суть конфлікту, однак офіційного повідомлення про відкриття справи досі не отримали.

В.о. Редактора газети також додала, що донині жодних спроб до мирного врегулювання конфлікту з боку влади не було.

Перший заступник медіа-профспілки, медіа-юрист –  Олександр Тарасов наголосив, що представники Поліції мають діяти строго в межах закону. “Чинний Кримінально-процесуальний кодекс України передбачає, що після надходження заяви про злочин, слідчій протягом доби зобов’язаний внести заяву до ЄРДР та порушити кримінальне провадження. Або скласти правововий висновок з обгрунтуванням чому в заяві не вбачається ознак злочину”, – каже пан Тарасов, –  “Однак, в ситуації з газетою “Вільним шляхом” заявники не отримали від Національної поліції ані повідомлення про порушення кримінального провадження, ані відмови у внесені в ЄРДР. Такі дії є грубим порушенням ст.214 КПК України. Шкода, що не дивлячись на запевнення заступниці начальника головного управління Національної поліції у Волинській області, начальниці слідчого управління пані Наталії Пасічник в об’єктивному розгляді справи колективу газети “Вільним шляхом”, її підлеглі продовжують затягувати справу”.

Нагадаємо, що 18 серпня редактор та бухгалтер районної газети «Вільним шляхом» написали заяву до місцевих правоохоронних органів щодо порушення прав журналістів та тиск на журналістів з боку влади з метою примусити трудовий колектив підписати Договір оренди на частину приміщення, яке перебуває на балансі редакції на 01.01. 2016 року та зареєструвати нову редакцію Статуту.

У відповідь на дії влади, колектив газети збурився і 13 серпня на шпальтах газети «Вільним шляхом» редакція повідомила про тиск з боку влади: «Посадові особи Ківерцівської районної ради – голова Недопад Г.В. та заступник голови Чигрин Т.Г. і голова Ківерцівської райдержадміністрації Ткачук В. Є. – у період, коли триває реформування друкованого засобу та Редакції, чинять тиск на працівників редакції, перешкоджають професійній діяльності й штовхають на посадовий злочин, а саме: змушують підписати Договір оренди на частину приміщення й підписати та зареєструвати нову редакцію Статуту підприємства з тим, аби змінити організаційно-правову форму юридичної особи й підпорядкувати районній раді усю фінансово-господарську та професійну діяльність, незважаючи на пряму дію Закону України «Про реформування друкованих ЗМІ».

Зазначимо, що сьогодні у стані реформування перебувають 555 комунальних ЗМІ в Україні і близько половини з них реформується на першому етапі. Лише близько двадцяти комунальних газет мають проблеми, подібні до тих, з якими зустрілись їх ківерцівські колеги.

Залиште коментар