Незалежна медіа-профспілка спростовує звинувачення пана Шеляженка

Незалежна медіа-профспілка вважає неправдивою інформацію, поширену у мережі колишнім її членом – Юрієм Шеляженком. Всі наведені ним звинувачення щодо діяльності медіа-профспілки є абсурдними, безпідставними та будуть оскаржені у судовому порядку.

Пана Шеляжена, який був членом Ревізійної комісії медіа-профспілки, було виключено із профспілки саме через поширення неправдивої інформації у ЗМІ та небажання її спростовувати. Про це свідчить Протокол засідання Комітету та прийняте рішення.

Незалежна медіа-профспілка повідомляє що поширена паном Шеляженком інформація є недостовірною. Діяльність Юридичного бюро НМПУ за технічної підтримки USAID здійснюється відповідно до цілей та завдань проекту – захисту трудових та професійних прав журналістів, підтримки свободи слова та незалежності ЗМІ. Кошти донорів використовуються на надання юридичних консультацій, представництво та захист членів медіа профспілки у судах, проведення тренінгів та семінарів, надання психологічної допомоги. Проведення Ради, З”їзду та засідання Комітету НМПУ фінансуються з бюджетних коштів організації. До цих заходів ані Інтерньюз, ані USAID, ані «U – Медіа» жодного відношення не мають.

Також є недостовірною інформація про те, що «весь виборний і найнятий менеджмент Незалежної медіа-профспілки України (глава НМПУ, Комітет і виконавчий апарат Комітету) був підкуплений фінансованими USAID грантами «U-Медіа».  Незалежна медіа-профспілка повідомляє, що за здійснення своєї статутної діяльності, як представників керівних органів НМПУ, члени Комітету НМПУ не отримують фінансової винагороди ані від «Інтерньюз», ані USAID.

Нагадаємо, що 6 червня 2016 року на інтернет порталі «ДетекторМедіа» вийшла публікація Юрія Шеляженко «Продажній і скандальній медіа-профспілці не місце у Міжнародній федерації журналістів» в якій було поширено недостовірну інформацію про те, що «4 червня 2016 року куплені на гранти лідери НМПУ скликали Раду НМПУ, використовуючи ще один грант USAID «U-Media». Вони відкинули мою апеляцію на виключення, а також відправили у відставку Юрія Луканова, главу НМПУ, на підставі (ймовірно, брехливій) неправильного використання гранту в сумі $240, а також за відмову підтримати вимоги НМПУ про виключення Спілки журналістів Росії з Міжнародної федерації журналістів. Також куплені на гранти лідери НМПУ вирішили скликати з’їзд НМПУ і змінити «надто демократичний» Статут НМПУ, знову ж таки, на грант USAID «U-Медіа».

 Юрій Шеляженко також у вищезгаданій статті поширив недостовірну інформацію, про те, що за фінансової підтримки USAID, його було виключено рішенням Комітету НМПУ зі складу членів.  Ця інформація не відповідає дійсності. Виключення Шеляженко із членів профспілки відбулося у зв’язку із грубим порушенням останнім Статуту НМПУ( п.4.6 Статуту). Що проявилось у тому, що Юрій Шеляженко поширив недостовірну інформацію про існування в профспілці «сірих корупційних схем», «антистатутний заколот», і таким чином завдав шкоду діловій репутації НМПУ. Ані  Інтерньюз, ані USAID не фінансують проведення засідань Комітету НМПУ. Керівні органи ВПС НМПУ не отримують винагороди від вищенаведених донорських організацій для здійснення статутної діяльності передбаченої для членів Комітету.

Залиште коментар