Заява Незалежної медіа-профспілки з приводу ситуації, яка склалася навколо саморегуляції журналістського середовища в Україні та впровадження Національної прес-карти

Комітет Незалежної медіа-профспілки висловлює стурбованість ситуацією, яка склалася навколо Комісії з журналістської етики. Із прикрістю доводиться констатувати, що подальше вирування емоцій, налаштованість на конфронтацію та відсутність порозуміння між провідними професійними об’єднаннями та асоціаціями, експертним середовищем здатне дискредитувати саму ідею такого органу  саморегулювання журналістики як Комісія з журналістської етики  і завдати непоправних репутаційних втрат  медійному середовищу України загалом.

Не виключено, що дані події викликані процесом впровадження єдиної Національної прес-карти, адже чергове збурення професійної дискусії та надмір емоцій спостерігається саме в час, коли вперше від часів Незалежності в країні може запрацювати такий дієвий спосіб саморегулювання як прес-карта. З цього приводу слід нагадати, що мова у професійному середовищі про випуск єдиної прес-карти ведеться ще з 2003 року і саме сьогодні створені усі передумови для запровадження цього проекту.

Комітет НМПУ підтверджує послідовну позицію медіа-профспілки, яка розглядає Комісію з журналістської етики і єдину прес-карту своїми стратегічними пріоритетами  для розвитку саморегулювання журналістів у країні, елементом системи захисту прав журналістів та утвердження високих професійних стандартів. Варто зауважити, що нездатність журналістів домовитися між собою вже неодноразово призводило до драматичних наслідків для свободи слова в країні і дають поживне середовище для появи в політичних колах прихильників регулювання медіа не «з середини», а «із зовні».

З огляду на це Комітет НМПУ висловлює готовність вжити рішучих заходів для оздоровлення ситуації і закликає до цього всіх зацікавлених, хто визнає Кодекс етики українського журналіста, а також вважає, що сьогодні як ніколи саме від позиції УСІХ підписантів Кодексу журналістської етики залежить розвиток  вітчизняної журналістики у напрямі світових стандартів. Саме позиція підписантів Кодексу може припинити безпідставні дискусії, а усім експертним та професійним спілкам та асоціаціям сконцентруватися над подальшим розвитком саморегуляції.

Отож, з метою утвердження принципів етичної журналістики, авторитету КЖЕ, медіа-профспілка пропонує Комісії з журналістської етики на своєму найближчому засіданні розглянути питання про обрання членів КЖЕ за допомогою електронного голосування, у якому можуть взяти участь усі підписанти Кодексу з журналістської етики.

Оскільки усі члени НМПУ є підписантами Кодексу, то Комітет НМПУ закликає усіх спілчан взяти участь у голосуванні у разі ухвалення такого рішення КЖЕ.

Комітет НМПУ звертається до НСЖУ, інших професійних спілок та асоціацій, експертних організацій із закликом підтримати дану пропозицію.

Комітет НМПУ готовий також до розгляду інших конструктивних пропозицій, спрямованих на врегулювання ситуації.

 

Комітет НМПУ

Позначки:,

Залиште коментар