Дуня Міятович за ініціативою українських медійних організацій почала працювати над створенням місії з прав журналістів у Криму

Офіс уповноваженої ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович  ухвалив рішення працювати над створенням спеціальної місії до Криму з прав журналістів на півострові. Його ухвалено під час зустрічі у Відні керівників Незалежної медіа-профспілки України, Національної спілки журналістів України і Союзу журналістів Росії. Попередньо домовлено, що до місії будуть запрошені Міжнародна федерація журналістів та інші міжнародні медійні організації.

Дуня Міятович наголосила, що місія муситиме долати численні проблеми, зокрема, логістичні – вирішити, яким чином добратися до місця, дістати дозвіл від влади обох країн тощо. Вона підкреслила, що не хоче створити місію заради місії, а таку інституцію, яка б була здатна зібрати належну інформацію.

Учасники зустрічі домовилися проводити постійні консультації у процесі створення місії. Дуня Міятович має намір у липні приїхати до Києва і провести зустріч з активом НМПУ і НСЖУ, щоб обговорити існуючі проблеми.

Заступник Генерального секретаря Міжнародної Федерації журналістів Джеремі Діар сказав, що МФЖ дуже зацікавлена у створенні такої місії, аби долати проблеми, пов’язані  з правами  журналістів у Криму.

Голова медіа-профспілки Юрій Луканов вважає, що «сам факт такого рішення – ще не є перемога. Це лише початок процесу. Місія – це інструмент, яким можна скористатися ефективно, а можна програти. Щоб не програти, треба підключити до процесу, зокрема, кримських журналістів, які живуть у Києві». Він має намір ініціювати таку зустріч найближчим часом.

Виконуючий обов’язки голови спілки журналістів Сергій Томіленко вважає створення місії першим кроком для захисту журналістів у Криму. «Якщо ми будемо наполегливі і професійні, то ми досягнемо свого».

У третій декаді квітня на звітно-виборчій конференції Європейської федерації журналістів у Сараєво НСЖУ  і НМПУ закликали Дуню Міятович створити місію для вивчення прав журналістів у Криму. Вона відповіла згодою. http://nmpu.org.ua/2016/04/ukrajinski-medijni-orhanizatsiji-na-konferentsiji-efzh-zaklykaly-dunyu-miyatovych-stvoryty-monitorynhovu-misiyu-u-krymu/

Тоді ж за ініціативою українських медійних організацій ЄФЖ ухвалила заяву про збільшення репресій проти журналістів у Криму. http://nmpu.org.ua/2016/04/evropejska-federatsiya-zhurnalistiv-z-initsiatyvy-ukrajinskyh-medijnyh-orhanizatsij-uhvalyla-zayavu-pro-perehid-represij-proty-zhurnalistiv-v-krymu-na-novyj-riven/

Залиште коментар