Рідні Георгія Гонгадзе впевнені, що з похованням журналіста його справа не припиниться

«З похованням Гії не припиняється справа Гонгадзе. Замовники його вбивства, повинні рано чи пізно бути засуджені за законом. Верховенство права є шляхом до встановлення справедливості у суспільстві. А утвердження свободи слова та демократії в Україні буде найкращою пам’яттю про Георгія», – зазначили рідні журналіста під час його похорону.

Нагадаємо, сьогодні, 22 березня, у Києві відбулася траурна церемонія поховання журналіста Георгія Гонгадзе.

Тіло журналіста Георгія Гонгадзе перевезли о 9.30 з центрального моргу до місця поховання на Подолі в Києві, на території церкви Миколи Набережного. Катафалк з труною, вкритий прапорами України і Грузії, залишив територію моргу в супроводі двох автомобілів поліції, мікроавтобуса і декількох автомобілів з супроводжуючими. Кортеж проїхав по центральних вулицях Києва до церкви Миколи Набережного.

21 березня адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко повідомила, що 22 березня відспівування та прощання з журналістом розпочнеться близько 12.00.

Як повідомляє «Українська правда», вдова журналіста хотіла, щоб прощання з Георгієм було тихим, приватним, для найближчих людей. Однак інформація про поховання потрапила у медіа, тож до церкви прийшло багато людей, журналісти вели активну зйомку.

Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові.

За вбивство Георгія Гонгадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, чий вирок набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Гонгадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі Президенти України та всі глави МВС і ГПУ.

Позначки:,

Залиште коментар