Національне газетно-журнальне видавництво переводить «Кримську світлицю» до Києва

Єдина в Криму україномовна всеукраїнська суспільно-політична літературна газета «Кримська світлиця» припиняє вихід на півострові.

Про це повідомляє видання «Крим.Реалії». У матеріалі видання «Фронт усередині країни» за 25 березня Валентина Бута зазначається, що 14 березня 2016 року вийшов наказ гендиректора Національного газетно-журнального видавництва Андрія Щекуна про переведення редакції з Сімферополя до Києва.

Кримські співробітники газети вважають таке рішення несправедливим і підкреслюють, що майже з самого початку свого заснування редакція газети «змушена була вести боротьбу на двох фронтах, кримському і київському, домагаючись від влади уваги і державницького ставлення до гуманітарних проблем українства в Криму».

Редакція підкреслює, що на контент видання є попит – це підтверджується тисячами відвідувачів сайту газети. На сторінці «Кримської світлиці» у Facebook є понад 2 тисячі підписників.

В останньому номері газети також опублікований лист однієї з найдавніших співробітниць «Кримської світлиці» Тамари Соловей віце-прем’єр-міністру-міністру культури України В’ячеславу Кириленку. У листі наголошується, що не всі журналісти видання зможуть переїхати до Києва, а столичні працівники не знайомі з кримською реальністю, тож не зможуть об’єктивно її висвітлювати.

Генеральний директор Національного газетно-журнального видавництва Андрій Щекун у коментарі «Крим.Реалії» зазначив, що штатним працівникам газети запропонували два реальних виходи із ситуації: переїзд до Києва на тих саме посадах або перехід на роботу за договором цивільно-правового характеру (ЦПХ) в Криму.

«Ситуація, яка сьогодні є – це те, що керівництво ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» як видавець газети не може нести відповідальність за штатних працівників, які перебувають на окупованій території. Редакція «КС» була захоплена і ліквідована ще в 2014 році. Відповідно, Міністерство культури України, як і інші державні відомства, видали директиви про переведення державних установ на материкову частину України», – каже пан Щекун.

Він наголосив, що відповідно до законодавства України роботодавці зобов’язані створювати безпечні умови праці на робочому місці, стежити за охороною праці та нести відповідальність у разі настання нещасних випадків із їхніми працівниками у робочий час на робочому місці відповідно до штатного розкладу підприємства. «У разі ж укладання договору ЦПХ, роботодавець не є роботодавцем з юридичної точки зору, а лише замовником, а працівник є лише виконавцем, який надає послуги (виконує роботи) на свій ризик», – додав Андрій Щекун.

Газета «Кримська світлиця» виходила на півострові з 1992 року. Видання систематично зазнавало фінансових труднощів, припинялися виплати зарплат, однак газета продовжувала вихід. Засновники видання – Міністерство культури України, Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка і трудовий колектив підприємства «Об’єднана редакція газети “Кримська світлиця”». Видавець – Національне газетно-журнальне видавництво Мінкультури.

Національне газетно-журнальне видавництво з травня 2015 року припинило друкування газети, відтоді газета виходила в електронному вигляді й розпочалися переговори про переїзд редакції «Кримської світлиці»до Києва.

Нагадаємо, у березні журналістська спільнота заявила про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в окупованому Криму. Журналісти нагадали, що за два роки окупації у Криму зафіксовані 45 фактів прямого тиску на кримські ЗМІ, журналістів та блогерів з боку силових структур.

Більшість журналістів, які працюють за професійними стандартами, вимушені були залишити півострів, а ті, хто залишаються, працюють, побоюючись за власну безпеку. Зокрема до Києва переїхали редакції кримськотатарських телеканалів ATR та Lale та інформаційне агентство QHA, які не змогли отримати реєстрації Роскомнагляду.

Позначки:,

Залиште коментар