Українські та російські журналісти закликають звільнити з полону колегу Марію Варфоломєєву

Представники українських та російських журналістських організацій, які зібрались на круглому столі в офісі представника ОБСЄ зі свободи слова ЗМІ у Відні, знову висловлюють свою стурбованість щодо перебування у полоні луганської журналістки Марії Варфоломєєвої. Понад рік тому вона була арештована представниками самопроголошеної Луганської народної республіки. МФЖ, ЄФЖ та учасники діалогу вже виступали на захист журналістки у 2015 році. Попередні спільні заяви українських та російських журналістських організацій, заяви Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, вимоги інших міжнародних журналістських організацій не мали успіху.

«Ми вимушені наголосити, що утримання журналіста у полоні є порушенням Женевських конвенцій та тягне за собою кримінальну відповідальність. Ми висловлюємо сподівання, що в усіх зацікавлених сторін все таки не забракне здорового глузду відмовитись від необдуманої наполегливості утримувати нашу колегу у полоні. Ми переконані, що журналісти не повинні ставати заручниками політичних та військових конфліктів, а також потрапляти за грати через професійну діяльність», – йдеться у спільній заяві журналістів НМПУ, НСЖУ та СЖР.

Нагадаємо, що 11 лютого відбувся черговий круглий стіл у Відні в рамках проекту, ініційованого представником ОБСЄ з питань свободи медіа Дуні Міятович  “Діалог журналістських організацій України (НСЖУ і НМПУ) та Росії (СЖР)”.

Залиште коментар