Тетяна Котюжинська – про Національну прес-карту

Правами журналістів часто користуються особи, далекі від професії, а представники міліції та силових структур подекуди з недовірою ставляться до медійників через відсутність універсальної можливості перевірки професійного статусу журналіста, – переконана головний юрисконсульт НСЖУ Тетяна Котюжинська. Щоб уникнути подібних прикрощів у майбутньому, було розроблено Національну прес-карту. Про неї – в інтерв’ю Відеотеки з Тетяною Котюжинською.

Під час виборів правом журналістів перебувати на виборчих дільницях часто користуються так звані «спортивні журналісти», – розповідає юрконсульт НСЖУ. Ці люди з підробними журналістськими посвідченнями перешкоджають роботі медійників, вчиняють провокації. Через відсутність уніфікованого документу в органів влади та правоохоронців подекуди виникають конфлікти з журналістами. Для встановлення професійного статусу журналіста була розроблена Національна прес-карта, котру видаватиме Комісія з журналістської етики.

Приклад прес-карти

pr

Отримати універсальне посвідчення зможуть журналісти, котрі працюють у ЗМІ та є членами НМПУ чи НСЖУ. Картку так само можуть отримати медійники, чиї редакції укладуть з Комісією журналістської етики меморандум про визнання Кодексу етики професійного журналіста.

Автентичність посвідчення перевірятиметься через сканування QR-коду, нанесеного на картці. Пересвідчитися в тому, що посвідчення було справді видано журналістові, можна буде на сайті Комісії з журналістської етики. Завдяки QR-коду також можна буде ідентифікувати журналіста й подати на нього скаргу. У разі жорсткого порушення журналістського кодексу КЖЕ може позбавити медійника посвідчення.

Зворотній бік з QR-кодом

Z

Більше про те, які переваги і зобов’язання надаватимуться власникові Національної прес-карти – в інтерв’ю Тетяни Котюжинської.

Залиште коментар