Шахраї продовжують клонувати сайт НМПУ

Про це пише журналістка Юлія Абібок у розслідуванні для інформаційної агенції «Острів». У статті йдеться про фальшиві  журналістські організації, які вдають із себе масові, а також, про те хто та чому клонує сайти, які створюють організації.

«Посвідчення журналіста дає його власникові численні бонуси, які недоступні для людей іншої професії, навіть тим, хто володіє значними фінансовими можливостями та має суспільну вагу. Це не лише пільги та преференції в отриманні шенгенської візи, але й право на володіння травматичною зброєю і доступ до численних кабінетів та за зачинені двері», – пише Юлія у розслідуванні.

«Про те що сайт клонують стало відомо на початку березня 2014 року», – розповідає виконавчий секретар НМПУ Оксана Винничук, – «Коли до нас звернулись працівники посольства однієї з країн ЄС, щоб перевірити членство в організації тих чи інших журналістів, які звертаються до посольств з пакетами документів для отримання візи. Зокрема, у останньому випадку у грудні 2015 року серед документів була копія посвідчення журналіста espresso.tv та лист підтримки Київської незалежної медіа-профспілки».

На сьогодні ми вже точно знаємо про дві організації, які посилаються на документи НМПУ  та копіюють новини про діяльність НМПУ. Вони також пропонують оформлення журналістських посвідчень та ін.

Керівництво НМПУ вже звернулося до правоохоронних органів та повідомили інформацію про клонування сайтів та підозру про можливу реалізацію шахрайських схем. «Сподіваємось, що правоохоронні органи все ж таки розслідують цю справу, яка має ознаки шахрайства», – додала пані Винничук.

Залиште коментар