Підтвердження статусу журналіста

Юридичне бюро зазначає, що для підтвердження статусу журналіста слід послуговуватись наступними нормами законодавства: ч. 2 ст. 25 ЗУ «Про друковані засоби масової інформації(пресу) в Україні» професійна належність журналіста може підтверджуватися документом, виданим професійним об’єднанням журналістів.

Відповідно до п.1.1 Статуту НМПУ Всеукраїнська професійна спілка „Незалежна медіа-профспілка України” „(надалі – Профспілка) є добровільною неприбутковою всеукраїнською громадською організацією, яка об’єднує громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності – журналістів та інших працівників засобів масової інформації, які професійно збирають, одержують, створюють та займаються підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконують редакційно-посадові та інші службові обов’язки в засобах масової інформації.
Відповідно до п.1.10 Статуту НМПУ діяльність Профспілки є фаховою (об’єднує на галузевому рівні працівників засобів масової інформації, які професійно збирають, одержують, створюють та займаються підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконують редакційно-посадові та інших службові обов’язки в засобах масової інформації).

Відповідно до п. 4.2 Статуту НМПУ Членами Профспілки можуть бути фізичні особи, які зайняті у засобах масової інформації творчою та іншою діяльністю, пов’язаною зі збиранням, отриманням, створенням, підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконанням редакційно-посадових та інших службових обов’язків в засобах масової інформації незалежно від форм власності і видів господарювання, у фізичної особи, яка використовує найману працю на постійній, контрактній (за сумісництвом) або гонорарній основі, студенти, які проходять фахову практику, навчаються в навчальному закладі, а також особи, які звільнилися з засобів масової інформації в зв’язку із виходом на пенсію чи тимчасовою втратою працездатності, забезпечують себе роботою самостійно.

Залиште коментар