НАЙЦІКАВІШІ ОНЛАЙН-КУРСИ З ЖУРНАЛІСТИКИ, ЯКІ ПОЧНУТЬСЯ У ЛЮТОМУ

Журналістика – одна з найдавніших та найцікавіших сфер діяльності. І якщо колись робота журналіста обмежувалася написанням статей, то тепер це доволі широко спеціалізована галузь. Саме тому, щоб стати хорошим спеціалістом, потрібно постійно вдосконалювати свої практичні навички та розширювати коло знань. Як нам відомо, українські «журфаки» не мають потужної наукової та викладацької бази, щоб навчати своїх студентів журналістики закордонного рівня. На щастя, сучасний світ настільки глобалізований, що зараз зовсім не обов’язково витрачати тисячі доларів на навчання у далеких країнах. Достатньо просто зайти на нові освітні платформи та клікнути «зареєструватися на курс». До вашої уваги список найцікавіших онлайн-курсів лютого, які допоможуть вам стати на ранг вище, здобути нові практичні та теоретичні знання.

Аналіз даних у медіа
Дуже цікавий та корисний безкоштовний курс від Шефільдського університету для людей, які працюють зі статистикою та цифрами у ЗМІ. У цьому курсі три викладачі дадуть відповідь на два найважливіші запитання: звідки походять числа та статистичні дані, і чи можна їм довіряти? Цей курс стане справжнім відкриття не лише для журналістів, але й для людей, які цікавляться або працюють у сфері соціальних наук.

Початок: 8 лютого

Тривалість: 3 тижні, 3 години на тиждень

Вартість: Безкоштовно

Посилання: https://www.futurelearn.com/courses/media-data

Колективна журналістика: цифрові і соціальні медіа
Вже досить давно Кардіфський університет є своєрідним центром цифрової журналістики, тож ви можете бути впевнені, що навчатиметесь у справжніх професіоналів. Цей курс не лише продемонструє успішні приклади колективної журналістики у нових медіа, а й продемонструє як створити свій власний успішний інтернет-сайт.

Початок: 8 лютого

Тривалість: 5 тижнів

Вартість: безкоштовно

Посилання: https://www.futurelearn.com/courses/community-journalism

Цифровий сторітеллінг : фільмування для веб-сайтів
У 21 столітті все більше людей стають сторітеллерам: хтось у своєму фейсбук-профілі, хтось на ютубі. Як навчитися відрізнятися та запам’ятовуватися? Від теорії до практики – два викладачі Бірмінгемського університету за 4 короткі тижні намагатимуться навчити вас як зняти якісну історію, і як змусити людей захоплюватися вашою роботою.

Початок: 29 лютого

Тривалість: 4 тижні

Вартість: безкоштовно

Посилання: www.futurelearn.com/courses/digital-storytelling

Чому ми постимо : антропологія соціальних мереж
Це робота 15 антропологів, які провели 15 тижнів у Бразилії, Китаї, Англії, Італії, Туреччині, досліджуючи проблематику соціальних мереж. Що ж цікавого ви зможете почерпнути з цього курсу? Ви зможете дослідити вплив соціальних мереж на вирішення та загострення гендерних, економічних, політичних та освітніх проблем. Помітити як їхній вплив змінюється зі зміною країни.

Початок: 29 лютого

Тривалість: 5 тижнів

Вартість: безкоштовно

Посилання: www.futurelearn.com/courses/anthropology-social-media

Аналіз новин
Кожна розумна людина повинна вміти аналізувати все почуте та побачене. Основна мета цього курсу – навчити людей відділяти просо від полови, верифікувати інформацію та не підпадати під вплив інформаційної брехні та провокацій. 5 тижнів цього курсу навчать вас добре орієнтуватися у сучасному інформаційному просторі, вироблять критичний мислення та здатність до аналізу.

Початок: 16 лютого

Тривалість: 5 тижнів

Вартість: безкоштовно або 50$ якщо хочете отримати сертифікат

Посилання: www.edx.org/course/making-sense-news-hkux-hku04x-0

Написання есе
Цей курс допоможе всім, хто прагне вдосконалити свої письменницькі вміння. Після курсу ви зможете без жодних проблем писати гарно та чітко, підбирати тези та формулювати аргументи.

Початок: доступний для перегляду

Тривалість: 4 тижні

Вартість: безкоштовно

Посилання: ru.coursera.org/learn/getting-started-with-essay-writing

Залиште коментар