Обшук журналістів в обласній раді є злочином, – медіаюрист

Дії з намаганням не допустити журналіста на сесію є перешкоджанням професійній журналістській діяльності і підпадають під ознаки злочину, передбаченого ст.171 КК України.

На цьому акцентує юрист Незалежної медіа-профспілки України Олександр Тарасов, коментуючи інцидент у Волиньраді.

“Відповідно до ч.2 ст. 25 Закону України “Про інформацію”, журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством.
Сесія не приймала рішення про те, що вона буде проходити у закритому режимі.

Основним об’єктом злочину за ст.171 КК встановлений порядок здійснення законної професійної діяльності журналістів, який забезпечує конституційне право громадян на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію, необхідну їм для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів. Його додатковим факультативним об’єктом може бути встановлений порядок виконання службовими особами своїх повноважень.

Тобто злочином є будь-які дії (обшук, недопуск), які перешкоджають журналісту виконувати свої професійні обов’язки. І ЗУ “Про інформацію” не містить застережень, що журналіст має право відвідувати відкриті заходи органів влади, лише якщо він не запізнюється”.

Позначки:,

Залиште коментар