Журналісти, яких намагалися не пустити на суд над Савченко, готуються до нової поїздки у Ростов

Незважаючи на затримання та допити, журналісти українського телеканалу СТБ мають намір знову відправитися в Росію для висвітлення судового процесу над українською льотчицею Надією Савченко. Про це в ранковому ефірі на Радіо Крим.Реалії 2 листопада розповіли представники знімальної групи СТБ.
“Ми плануємо через 2-3 тижні, м’яч перейде на сторону захисту Надії Савченко, і там має бути набагато цікавіше. Там вже і Віра Савченко буде. Ось на ці засідання ми поїдемо”, – сказала журналістка Альона Лунькова.
Вони розповіли, що спочатку знімальну групу телеканалу СТБ на територію Росії не пускали митники, довелося поміняти пункт пропуску. На іншому пункті пропуску затримали співробітники ФСБ. Допитували кілька годин кожного члена знімальної групи окремо. За словами оператора СТБ Олександра Хоменка, у нього цікавилися як біографією, так і політичними поглядами.
“Мене питали про Крим. Як я ставлюся до цієї ситуації, що склалася, чому я поїхав питали. Спочатку було все просто. А потім, коли мене вже другий раз удвох допитували, там почалися запитання типу “а чому ти не був на Майдані?”, “А як ти ставився до Майдану?”, – розповів Хоменко.
Уже в Ростові редакційний автомобіль зупиняли співробітники ДПС для перевірки документів. Представники знімальної групи телеканалу СТБ вважають, що таким чином російська влада хоче відбити охоту в українських журналістів їздити на засідання суду.
Нагадаємо, українську льотчицю Надію Савченко в Росії звинувачують у причетності до вбивства двох співробітників російського телебачення, які влітку 2014 року незаконно перебували під Луганськом, надаючи інформаційну підтримку озброєним сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і незаконному перетині російського кордону.
Надія Савченко та її захист звинувачення відкидають і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, потім примусово переправили її в Російську Федерацію.
Як повідомляв ІМІ, 28 жовтня у Донецьку Ростовської області Росії поліція затримала машину знімальної групи телеканалу СТБ, яка їхала на суд над Надією Савченко, журналісти були допитані. Згодом журналістів відпустили.

Позначки:, , ,

Залиште коментар