Українські журналісти чинять тиск на Президента Порошенка задля дій у боротьбі з безкарністю

Делегація українських журналістських організацій на чолі з Міжнародною федерацією журналістів (МФЖ) спільно з членами МФЖ –  Національною спілкою журналістів України (НСЖУ) та Незалежною медіа-профспілкою України (НМПУ), взяли участь у засіданні робочої групи при Адміністрації Президента, яка покликана боротися з безкарністю в Україні.

Перше засідання робочої групи проводилось 16 вересня 2015, коли українські журналісти відзначили 15 річчя смерті журналіста Георгія Гонгадзе та презентували звіт порушень прав журналістів за час президенства Петра Порошенка, до якого увійшли 325 випадків порушень прав журналістів. Основною вимогою журналістських організацій до Уряду України було взяти контроль над розслідуванням цих справ.

“Розслідування останніх злочинів проти журналістів, чи то під час Майдану, чи до нього, були неефективними або поверхневими”, –  сказав Сергій Томіленко, виконуючий обов’язки голови НСЖУ. “Ми домоглися певного прогресу сьогодні із зобов’язанням влади провести ретельне розслідування і продовжувати обмінюватися інформацією з нами.”

Відповідно до даних НСЖУ і НМПУ розслідування справ журналістів відбувались занадто повільно, ігноруються ключові свідчення і часто припинені достроково. Незважаючи на повноту доказів, представлених у засобах масової інформації про побиття і напади на журналістів, розслідування занадто легко закриваються.

Заступник голови НМПУ Олександр Тарасов сказав, що “журналісти, які подають скарги вимушені чекати протягом декількох місяців, перш ніж їх запросять на офіційний допит. Багато журналістів вирішують не подавати офіційних заяв до правоохоронних органів, оскільки не мають упевненості в системі”.

Святослав Цеголко, прес-секретар Президента України, підкреслив важливість журналістів у процесі викриття корупції, здійснення контролю над роботою уряду по завершенню розслідувань, захисту журналістів і покращення відносини з  новою реформованою поліцією.

Також було проведено прес-конференцію спільно з Інститутом масової інформації та ГО «Телекритика», які тісно співпрацюють з НСЖУ і НМПУ здійснюючи моніторинг порушень прав журналістів. До прес-конференції долучились представники Управління поліції та прокуратури з адміністрацією президента.

Олівер Моні-Кьорл, помічник Генерального секретаря МФЖ, відвідав Україну в рамках глобальної кампанії боротьби із безкарністю та заявив: «Україна має можливість стати моделлю для вирішення проблеми безкарності. Політичну волю до вирішення проблеми було продемонстровано; тепер настав час, щоб перетворити гарні слова на конкретні результати. “

Позначки:,

Залиште коментар