Медіа-профспілка вважає неприпустимим зволікання у справі Артема Фурманюка

Незалежна медіа-профспілка України заявляє про необхідність справедливого і чесного розслідування справи журналіста Артема Фурманюка, який в даний момент перебуває в слідчому ізоляторі №13 м Києва. НМПУ також вважає неприпустимим зволікання з розглядом апеляційної скарги журналіста.

Артема затримали під час акцій протесту під Верховною Радою 31 серпня нинішнього року. Його звинувачують в організації і активній участі у масових заворушеннях та завданні тяжких тілесних пошкоджень, які спричинили смерть. Згідно з рішенням суду першої інстанції, Артему Фурманюку був обраний запобіжний захід утримання під вартою протягом 60-ти днів.

Потім було ухвалено рішення про продовження запобіжного заходу ще на шістдесят днів. Захист журналіста подав апеляцію до Київського апеляційного суду, який збирався вже тричі і не ухвалив жодного рішення, оскільки матеріали з суду першої інстанції не були передані на розгляд. Громадянин, який звинувачується в такому тяжкому злочині, має бути допитаний найретельнішим чином, з ним мусить бути проведений цілий комплекс слідчих дій, спрямованих на встановлення істини. Однак, захист Артема наполягає на тому, що за весь цей час його лише один раз допитали і не проводили жодних інших дій.

Медіа-профспілка заявляє, що подібна практика є неприпустимою. Тим більше, що Артем Фурманюк декларує готовість співпрацювати зі слідством, раніше ніколи не перебував за гратами, має позитивні характеристики з роботи, а ще ряд відомих політичних діячів висловлювали готовність взяти Артема на поруки.

Зволікання з розглядом апеляційної скарги, подальше тримання під вартою і відсутність реального розслідування справи Артема Фурманюка що може викликати підозри в тому, його намагаються притягти до відповідальносі без належних на те підстав. Зрештою, це поставить чергову пляму на репутації правоохоронної і судової системи України, викличе сумнів і розчарування у ефективності декларованої реформи цієї системи.

Позначки:

Залиште коментар