Кожні 5 днів у світі гине журналіст – ЮНЕСКО

Загалом з 2006 року в світі загинуло понад 700 журналістів під час виконання своїх професійних обов’язків, лише у 2013-2014 роках життя позбулися 178 працівників ЗМІ. Про це повідомляє німецький комітет ЮНЕСКО, інформує УНІАН.

“В середньому кожні 5 днів під час виконання своєї роботи гине журналіст”, – підкреслив голова німецького комітету Вольфганг Шуц.
За даними ЮНЕСКО, за останні два роки найнебезпечнішим регіоном для журналістів стали арабські країни, де загинули 54 репортера. Після них йдуть Південна Америка та Карибський регіон (51 загиблий), а також Азія і Тихоокеанський регіон (30 загиблих), передає Польське радіо.
Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова закликала держави, що входять в цю організацію, притягати до кримінальної відповідальності тих, хто скоїв злочини проти журналістів.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун нещодавно нагадав, що тільки 7% вбивств журналістів розслідуються успішно, а менше одного з 10 злочинів щодо представників мас-медіа вдається повністю розслідувати.

Нагадаємо, 2 листопада за ініціативою ЮНЕСКО вже другий рік поспіль у світі відзначають Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів.
З 2 по 23 листопада за ініціативи Міжнародної федерації журналістів у світі проходить кампанія “Стоп безкарності” проти безкарності за злочини, скоєні проти журналістів.

Позначки:,

Залиште коментар