Журналісти по всій Україні згадували Гонгадзе та загиблих колег (ФОТО)

Вчора, 16 вересня, журналісти по всій країні проводили акції пам’яті Георгія Гонгадзе та всіх загиблих медійників. Традиційно працівники ЗМІ збираються біля знакових пам’ятників або на центральних площах міст та запалюють свічки на згадку про колег, які загинули через свою професійну діяльність. За роки Незалежності в Україні загинуло 64 журналісти.

В Івано-Франківську окрім свічок та покладання квітів журналісти на Вічевому майдані також виклали слово “Правда” з газет.
16-09-2015_gongadze_frankivsk

В Ужгороді журналісти запалили свічки та помолилися за загиблих колег
16-09-2015_gongadze_uzhgorod

У Чернівцях на Центральній площі запалили свічки, а також помолилися за всіх журналістів, котрі загинули або ж постраждали через професійну діяльність.
16-09-2015_gongadze_chernivci

У Тернополі активісти зібралися біля пам’ятника Незалежності України. Окрім інших журналістів вони згадали двох своїх колег з Тернопільщини, які загинули в зоні АТО.
16-09-2015_gongadze_ternopil

У Рівному в центрі міста журналісти свічками виклали ім’я “Гія”.
16-09-2015_gongadze_rivne

У Луцьку журналісти зібралися на Театральному майдані, згадали загиблих колег та найбільш кричущі випадки нападів на волинських журналістів за минулий рік.
16-09-2015_gongadze_luck

У Полтаві учасники акції зібрались на площі перед ОДА. Вони тримали плакати, на яких було зображено профіль Георгія Ґонґадзе, а також гасла “Вимагаємо покарання вбивць”.
16-09-2015_gongadze_poltava

У Запоріжжі медійники та представники релігійних конфесій загиблих журналістів згадали хвилиною мовчання на зборах спілки журналістів.
16-09-2015_gongadze_zaporizhzhia

У Херсоні медійники зібрались на площі Свободи та виклали зі свічок ім’я “Гія”.
16-09-2015_gongadze_kherson

У Харкові пам’ять колег хвилиною мовчання вшанували біля пам’ятника Шевченку. Також запалили свічки. Через загрози терористичних актів працівниками силових структур була посилена охорона акції.
16-09-2015_gongadze_kharkiv

Також акції пам’яті відбулися на Донеччині. У Краматорську журналісти вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. На зустрічі виступив голова Донецької облорганізації НСЖУ Олександр Бриж. Журналісти залишили на лавках червоні кульки з прив’язаними ручками і листівки з обрисами Георгія Гонгадзе та Ігоря Александрова.
16-09-2015_gongadze_kramatorsk

У Маріуполі представники місцевих ЗМІ, громадських організацій та небайдужі мешканці міста зібралися біля пам’ятника жертвам Голодомору та політичних репресій. Промови виголосили маріупольські журналісти та громадські активісти. Присутні тримали в руках фото Георгія Гонгадзе та плакати з обрисами Гонгадзе та Ігоря Александрова. Також були запалені свічки в пам’ять про загиблих колег. Завершилася акція хвилиною мовчання за всіма загиблими журналістами.
16-09-2015_gongadze_mariupol

Крім того, українські журналісти, які перебувають зараз Празі, провели акцію солідарності й там.
16-09-2015_gongadze_praha

Нагадаємо, у Києві журналісти пройшлися ходою від профспілки до Майдану.
akcia pamiati Gongadze 2015 (2)

Позначки:, , , ,

Залиште коментар