В Ізюмі журналісти Харківщини та Донеччини навчилися безпеці

4-5 вересня в Ізюмі на Харківщині пройшов тренінг з безпеки у зонах підвищеного ризику для журналістів. Захід відбувся в рамках роботи Об’єднаного центру НСЖУ та НМПУ за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Головний редактор газети «Вісті» (м.Слов’янськ Донецька область), який був учасником тренінгу, поділився своїми враженнями від заходу.

Тепер і ми знаємо, що безпека журналіста – понад усе!

«Казав мені тато: йди краще, синку, вчитися на зоотехніка… Так ні ж, обрав журналістику…». Так пожартував один з моїх колег, занурюючи обличчя в пісок. Торішні соснові гілки, що не по-дитячому впинались у тіло, здавалися тоді таким дріб’язком… Та справжні випробування були попереду: термінова евакуація з автомобіля, що перебував «під обстрілом», повзання в пилюці по-пластунські, біг з перешкодами під реальним обстрілом страйкбольного автомата… Це – лише невеличкий перелік вправ з практичної частини тренінгу з безпеки журналістської роботи в місцях підвищеного ризику, який мені пощастило нещодавно відвідати.

Чому пощастило? Тому що тепер я, а також півтора десятка журналістів з Харківської та Донецької областей, отримали справжню зброю – знання про те, як правильно поводитися (а по суті – як вижити) в умовах військових дій. Це був один з тієї серії тренінгів, що проводять нині в різних регіонах України Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Тренінг проходив в одній з туристичних баз Ізюмського району. Упродовж двох днів нас вчили елементарним (як для західних журналістів) речам:
– як підготуватися та розпланувати роботу у місцях підвищеного ризику;
– як забезпечити особисту безпеку та безпеку у транспорті під час поїздок;
– як правильно перетинати блок-пости;
– як не стати заручником та як правильно поводитися, якщо це таки трапилося.

Ми також дізналися про загрози від різних видів зброї та способи мінімізації ризиків, про правила поведінки під час авіа-нальотів, про те, як діяти, аби не втратити професійну апаратуру і зберегти цінні відеоматеріали.

Після двох днів навчань нам довелося переглянути деякі свої сталі уявлення про те, як маємо діяти, наприклад, в зоні проведення АТО (зокрема, не треба рятувати апаратуру, а слід рятуватися самому, вислів «сам погибай, а товарища выручай» є хибним тощо). А от головний висновок тренінгу – «Жоден репортаж не вартий життя журналіста» – записаний на обкладинці блокнотів, які нам роздали на тренінгу. Тепер ми знаємо: безпека – понад усе!

За отримані знання та навички учасники тренінгу були дуже вдячні тренерам: кандидату наук з державного управління старшому викладачеві «Острозької академії» Сергію Штурхецькому та голові Незалежної медіа-профспілки України Юрію Луканову. Серед побажань, які лунали під час підбиття підсумків, найчастіше звучали такі: провести подібні тренінги в усіх регіонах України. Бо час нині такий, що набуті знання і навички можуть стати в нагоді багатьом з наших колег.

Позначки:, , , , ,

Залиште коментар