Порошенко звільнив від санкцій шістьох європейських журналістів

Сьогодні, 18 вересня, президент України Петро Порошенко своїм указом №550/2015 ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 17 вересня, згідно з яким зі списку санкцій України виключені шість європейських журналістів. Указ опублікований на офіційному сайті глави держави.

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 17 вересня 2015 року «Про внесення змін до додатка 1 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», – йдеться в указі.

Указ глави держави набрав чинності 18 вересня.

В документі також повідомляється, що 17 вересня РНБО прийняла рішення внести зміни до додатка 1 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

«Відповідно до статті 5 Закону України «Про санкції», на підставі пропозицій Президента України Рада національної безпеки і оборони України вирішила: Внести зміни до додатка 1 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента України від 16 вересня 2015 року №549, виключивши позиції 69, 70, 72, 74, 78 та 83», – повідомляє РНБО.

Рішення підписав секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

Під номером 69 у списку РНБО значиться Стів Росенберг (Велика Британія, журналіст ВВС), під номером 70 – Антоніо Хосе Памплієга Родрігєс (Іспанія, журналіст Quatro, El Pais, El Confidencial), під номером 72 – Міхаель Рутц (Німеччина, журналіст Die Zeit, Frankfurter Allgemeine), під номером 74 – Мануель Ангель Састре (Іспанія, журналіст Quatro, El Pais, El Confidencial), під номером 78 – Емма Уеллс (Велика Британія, журналіст ВВС), під номером 83 – Антон Чічеров (Велика Британія, журналіст ВВС).

Нагадаємо, 16 вересня Президент України Петр Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 2 вересня щодо застосування санкцій проти фізичних та юридичних осіб, відповідальних за здійснення злочинної діяльності проти України. До санкційного списку потрапили 44 журналісти та блогери (а також публіцисти, редактори та ведучі). На рівні з російськими журналістами-пропагандистами, а також співробітниками просепаратистських ЗМІ в списку фігурували троє журналістів британської корпорації BBC, троє іспанських журналістів та публіцист німецького видання Die Zeit.

Незалежна медіа-профспілка України та Національна спілка журналістів України, які входять до Міжнародної федерації журналістів, висловили вимогу до Президента України Петра Порошенка надати роз’яснення щодо включення низки міжнародних журналістів до санкційного списку.

Позначки:, ,

Залиште коментар