Під час сутичок під ВР поранено щонайменше 5 журналістів

Під час заворушень 31 серпня щонайменше п’ятеро медійників отримали травми різного ступеня тяжкості: Дмитро Большаков («1+1»), Максим Волобоєв та Микола Лебедєв (5 канал), Роман Малко (інформаційне бюро «Правий») й французький фотограф-фрілансер Антуан Делоне.

Оператор ТСН телеканалу 1+1 Дмитро Большаков отримав осколкове поранення в ногу сьогодні, 31 серпня, під стінами Верховної Ради під час зіткнень між правоохоронцями та мітингувальниками і унаслідок кинутого вибухового пристрою, повідомляє ТСН.

Першу допомогу йому надали на місці, чекають на прибуття швидкої допомоги.

“У зв’язку з напруженою ситуацією в місті керівництвом телеканалу 1+1 було прийнято рішення про посилення безпеки знімальних груп ТСН. Зокрема, журналісти та оператори сьогодні працюватимуть у бронежилетах”, – повідомляє прес-служба 1+1.

Журналістів 5 каналу Максима Волобоєва та Миколу Лебедєва також було поранено унаслідок вибуху бойової гранати під Верховною Радою. Про це повідомив 5 канал з посиланням на свого журналіста.

“Наша знімальна група теж поранена, оператор Діма Большаков з ТСН отримав серйозне поранення в ногу… Інфа від Максима Волобоєва”, – написав Олександр Аргат на своїй сторінці у Twitter.

В редакції 5 каналу повідомили, що попри поранення, знімальна група телеканалу – журналіст Максим Волобоєв та оператор Микола Лєбєдев – продовжили роботу у зазначених умовах.

Також осколкові поранення обох ніг отримав унаслідок вибуху шумової гранати оператор інформаційного бюро “Правий” Роман Малко.

“Поранений гранатою у обидві ноги”, – повідомив Роман на своїй сторінці у Фейсбук.

Як повідомляється на сайті ІБ “Правий”, коли розпочалися заворушення біля Верховної Ради, Роман Малко виявився затиснутим між міліцією та стінами парламенту.

“Згодом коло нього розірвалася шумова граната. В результаті вибуху оператор ІБ “Правий” отримав осколкові поранення обох ніг. Його доставили до військового шпиталю по вул. Госпітальній, 18 для надання першої медичної допомоги”, – йдеться у повідомленні.

Пізніше Роман Малко був прооперований.

Каменем в голову ще було поранено французького журналіста-фрілансера Антуана Делоне. Про це повідомив сам журналіст на своїй сторінці у Twitter. “Спізнився на київський протест і отримав каменем в обличчя через 10 хвилин. Люди зробили більше фотографій мене, ніж я – кадрів з протестів”, – написав він.

Виконавчий директор Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк зазначає, що журналісти не мали засобів безпеки для висвітлення протестів під Верховною Радою 31 серпня.

«Українські журналісти та редакції їх ЗМІ виявилися неготовими до подій, які сталися під Радою. Попри те, що у них уже був досвід роботі на Майдані, вони не мали з собою необхідних засобів безпеки – бронежилетів, касок, аптечок. Хтось працював у парламенті, і не був готовий до сутичок, але деякі виїжджали саме на акцію протесту, де вже використовувався газ, і вони мали б взяти це до уваги. За це відповідальні як редакції, які відправляли своїх працівників працювати на протест без засобів безпеки, так і самі журналісти, які не наполягли на необхідності відповідного спорядження», – зазначила пані Романюк.

Однак директорка ІМІ відзначила й позитивний момент – журналісти змогли надати першу допомогу і собі, і іншим постраждалим.

Навички щодо поведінки під час масових акцій та поїздок до зон підвищеної небезпеки можна отримати під час тренінгів, які проводять Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) та Національна спілка журналістів України (НСЖУ) в рамках Об’єднаного центру допомоги журналістам. За анонсами тренінгів у різних містах України необхідно стежити на сайті nmpu.org.ua. Тренінги є безкоштовними для журналістів.

Нагадаємо, 31 серпня Верховна Рада проголосувала за зміни до Конституції у частині децентралізації. Обуренні рішенням депутатів протестувальники намагалися прорватись в Раду. Також було кинуто багато гранат зі сльозогінним газом. Крім вибухів і димових шашок, у правоохоронців було кинуто вибуховий пристрій. Не менше п’яти силовиків постраждали. Двох із них винесли на ношах, ще кільком надають медичну допомогу на вулиці.

Позначки:, ,

Залиште коментар