МФЖ наголошує на важливості безпеки журналістів в Україні

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і її європейська організація Європейська федерація журналістів (ЄФЖ), членами яких є Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ), шкодують про травми п`ятьох журналістів під час заворушень перед парламентом в Києві 31 серпня. Про це повідомляє сайт МФЖ.

Запеклі зіткнення мали місце перед ВР, коли депутати схвалили в першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції України, в тому числі щодо наданні більшої самостійності територіям на Донбасі, які знаходяться під контролем про-російських сепаратистів.

Зіткнення відбулись між активістами на чолі з популістською “Радикальною партією” разом з ультраправою партією “Свобода” з одного боку та міліцією й Національною гвардією з іншого.

Був застосований сльозогінний газ та кілька гранат, в тому числі, бойова. ЗМІ повідомляють, що 100 осіб, серед яких демонстранти, представники міліції та національної гвардії були поранені, а двоє силовиків були вбиті.

П’ятеро журналістів, які висвітлювали зіткнення, були поранені. Український журналіст Роман Малко отримав осколкові поранення в обидві ноги, журналісти 5 каналу Максим Волобей і Микола Лебедєв були поранені в ноги. Оператор програми новин ТСН телеканалу “1+1” Дмитро Бошаков отримав удар шрапнеллю в ногу. Французький фотожурналіст фрілансер Антуан Делоне був поранений каменем в обличчя.

“Ми шкодуємо про ці втрати і заохочуємо засоби масової інформації на місцях прийняти всі необхідні заходи безпеки, щоб забезпечити нашим колегам можливості виконувати свої обов’язки в безпечних навколишніх умовах”, – сказав президент МФЖ Джим Бумела.

Могенс Бліхе-Б’єррегард, президент ЄФЖ зазначив: “Ми дуже стурбовані безпекою журналістів. Влада повинна забезпечити безпеку журналістів, які висвітлюють зіткнення і дозволити їм інформувати громадськість”.

Незалежна медіа-профспілка України засудила насильство, додавши, що “незважаючи на велику кількість травмованих журналістів в останні роки, більшість українських працівники ЗМІ не слідують правилам безпеки і працюють без належного захисного обладнання. Редактори не повинні посилати журналістів на завдання в небезпечні місця без відповідного обладнання та навчання. Позаштатні журналісти також повинні серйозно дбати про власну безпеку”.

МФЖ та ЄФЖ залучені до глобальної програми навчання з безпеки для журналістів в Україні, яку проводять НМПУ і НСЖУ. В останні 15 місяців більше 300 журналістів були навчені тому, як управляти ризиками і небезпеками під час репортажів із зони заворушень, насильницьких демонстрацій або військового конфлікту. Додаткові тренінги плануються у вересні-жовтні цього року.

Позначки:, , , ,

Залиште коментар