Медіасферу закликають підписати петицію проти мови ворожнечі

Заборона онлайн-промоутерами мови ворожнечі та запобігання їх трансляції не просто акт цивільної відповідальності. Для журналістів це виконання основного обов’язку – давати читачам, глядачам і слухачам реальні факти.

Тому італійська організація Associazione Carta di Roma, за підтримки Європейської федерації журналістів (до якої входить Незалежна медіа-профспілка України), Articolo 21, Національна федерація італійській пресі (FNSI), італійський Орден журналістів і Спілки журналістів RAI (USIGRai), запустила кампанію #nohatespeech.

Інтернет-петиція закликає:

ЖУРНАЛІСТІВ – не бути пасивним у випадках проявів мови ненависті. Так як вони засновані на расизмі (фанатизм/упередження/дискримінація), ґрунтуються на ненависті, і не можуть вважатися тільки думкою, адже вони є спотворенням дійсності, протирічать основним принципам цивілізованого співіснування та науці. Дискредитація расистських заяв та роз’яснення, чому вони вводять в оману є обов’язком журналістів.

ЧИТАЧІВ, ГЛЯДАЧІВ, СЛУХАЧІВ – ізолювати промоутерів ненависті: не розмовляти з ними, навіть якщо ви хочете висловити ваше обурення. Уникайте будь-якої дії, що може легітимізувати їх. Повідомляйте про випадки мови ненависті компетентному редактору і соціальним медіа-менеджерам, для того, щоб видалити недоречні повідомлення, забанити їх авторів і, у разі потреби, направляти їх до органів для судового позову.

МЕДІА І ВИДАВНИЦТВА – застосувати онлайн процедури модерації, для того, щоб швидко видаляти повідомлення з мовою ворожнечі та банити їх авторів.

МЕНЕДЖЕРІВ ТА АДМІНІСТРАТОРІВ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ – створити спрощені процедури для управління повідомленнями, допомагаючи ЗМІ та користувачами повідомляти про випадки мови ненависті та видаляти їх.

Залишити свій підпис під петицією можна за посиланням.

Позначки:, , ,

Залиште коментар