​​Карта порушень прав журналістів в Європі тепер охоплює Росію, Україну і Білорусь

Організації Index on Censorship, Європейська федерація журналістів і Репортери без кордонів раді представити розширену і оновлену Карту свободи ЗМІ – Mapping Media Freedom. Тепер Карта поширюється також на Росію, Україну та Білорусь.

Карта, запущена в травні 2014 року, фіксує порушення свободи журналістів, такі як насильство і погрози, судові позови і ув’язнення. Карта охоплює територію Європейського Союзу та сусідніх країн, включаючи Балкани і Туреччину.

У перший же рік на карті було відзначено більше 700 повідомлень про щоденні погрози свободі ЗМІ, які раніше здебільшого залишалися задокументованими.

“Карта свободи ЗМІ фіксує види загроз ЗМІ та їх співробітникам по всій Європі, починаючи зі звичайного залякування і закінчуючи насильством, арештами і вбивствами. Наявність докладної бази цих випадків, більшість з яких раніше не фіксувалися, допомагає нам протистояти порушенням прав журналістів”, – підкреслює глава Index on Censorship Джоді Гінсберг.

Оновлена ​​інтернет-платформа покликана допомагати політикам, чиновникам і активістам визначати тренди у сфері свободи ЗМІ та ефективно відповідати на виклики часу. Вона пропонує журналістам у біді негайну допомогу у вигляді правових консультацій, тренінгів з цифрової безпеки і громадських кампаній з конкретних тем. Кожен може направити на Карту своє власне повідомлення про порушення, яке, після перевірки персоналом проекту, буде розміщено на сайті.

“Коли свобода інформації стикається з погрозами, яких не було з часів Радянського Союзу, підтримка журналістів і блогерів стає особливо актуальною. Стеження і контроль за інтернетом є загальним для всіх викликом в той час, коли частина європейського континенту занурюється в авторитаризм”, – говорить директор програми “Репортери без кордонів” Люсі Моріллон.

Завдяки новому фінансуванню Європейської Комісії, отриманому на початку цього року, оновлена ​​Карта, поповнювана за принципом аутсорсингу, тепер пропонує користувачам нові медійні можливості, такі як фільтри по країнах і новий покращений пошук. Однією з цілей проекту є створення нових журналістських альянсів по всьому європейському континенту, особливо для журналістів нових ЗМІ, які зможуть знайти корисні ресурси та детальну інформацію на спеціально створеній для цього сторінці сайту під назвою “Free Our Media!” («Свободу нашим ЗМІ!»).

Оновлена ​​Карта запускається у відповідь на нові драконівські заходи, прийняті в різних країнах проти свободи слова, і нові випадки насильства щодо журналістів в Європі. Тепер вона охоплює Росію, Україну та Білорусь. Відтепер всі нові повідомлення, що приходять з цих трьох країн, будуть доступні на Карті англійською, російською та українською мовами.

“Розширення моніторингу на Україну, Росію та Білорусь – це хороша новина для журналістів та медійних працівників у цьому регіоні. Журналісти, як правило, знаходяться в центрі подій – в місцях зіткнень, насильства та збройних конфліктів – там, де їх можуть обстріляти, атакувати, захопити в заручники, заарештувати, образити і зрештою вбити. Вони стикаються з серйозними професійними викликами у вигляді екстремізму або пропаганди. Завдяки своїм партнерам Європейська федерація журналістів зможе продовжити документування всіх порушень прав ЗМІ та інформування громадськості, щоб покінчити з безкарністю тих, хто порушує права журналістів”, – говорить президент Європейської федерації журналістів Могенс Бліхер-Бьеррегард.

Учасники, регіональні кореспонденти і партнери проекту, до числа яких входять організації Human Rights House Ukraine, Media Legal Defence Initiative і European Youth Press – співпрацюють в рамках проекту в ім’я того, щоб нові і нові погрози, які з’являються на адресу свободи ЗМІ на європейському просторі, не залишилися без належного освітлення і реакції.

Позначки:, ,

Залиште коментар