У Рівному журналістів перевозили через умовний блокпост «ДНР»

21-22 серпня у Рівному пройшов тренінг з безпеки у зонах підвищеного ризику для журналістів. Захід відбувся в рамках роботи Об’єднаного центру НСЖУ та НМПУ за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Журналіст сайту «Чарівне» Денис Грищук поділився своїми враженнями від участі.

Впродовж двох днів (21 та 22 серпня) у Рівному журналісти удосконалювали навички у своїй повсякденній роботі, а також навчалися тому, як уберегти своє життя в небезпечних районах. Як відомо, територій з підвищеною загрозою в останній час у нашій країні побільшало. І стосуються вони не лише сходу, але й північних районів Рівненщини.

Тренінг «Безпека журналістської роботи в місцях підвищеного ризику» проводився Незалежною медіа-профспілкою України та Національною спілкою журналістів України за програмою та методикою Міжнародної федерації журналістів в рамках проекту, який підтримав Міжнародний фонд «Відродження». Тренерами були член Комітету Незалежної медіа-профспілки України, член Комісії з журналістської етики, викладач Острозької Аказемії Сергій Штурхецький та журналістка з Донецька Катерина Жемчужникова.

Власне, акцент робився на поведінці журналіста на території, де ведуться, або велися бойові дії. Відтак, учасники тренінгу мали змогу ознайомитися з особистою безпекою та її плануванням; видами важкого озброєння, їх застосуванням, можливостями зберегти в цій ситуації своє життя; підготовкою до небезпечної поїздки, етапами перетину блокпосту та напрацюванням планування власної безпеки. А на практичному занятті, яке відбувалося на території козацького табору «Гайдамаки», журналісти відчули на собі – як це перетинати блокпост «ДНР». Це було найбільш цікаве наочне навчання. Адже журналісти вчилися як реагувати на вибухи, як укриватися від стрільби, шукати міни, як евакуйовуватися з авто тощо.

Також з учасниками тренінгу відпрацьовувалися різні ситуації – наприклад, перетин блокпосту самопроголошених республік. Більшість учасників діляться, що не були готові до такого повороту подій, а тому здобуті навички дозволять краще орієнтуватися в подальшому та більш тверезо оцінювати свої дії.

На другий день журналісти ознайомилися з азами викрадення, утримання в заручниках; збереження самоконтролю в екстремальній ситуації та можливими реакціями організму, які можуть при цьому викликатися. Опісля мали можливість підготувати власний план поїздки у небезпечну зону. Наприкінці тренінгу всім учасникам вручили сертифікати та закликали дбати про власну безпеку, взявши за напутні такі слова: «Жоден репортаж не вартий життя журналіста».

– Під час занять я зрозуміла одне й найголовніше для себе – це не основні навички евакуації, навики того як тікати від обстрілів чи атак (що не менш важливо). Проте тим хто там у реальній зоні АТО у мільйони разів важче. Вони ввечері не йдуть додому й не відсипаються. Їм нема часу відволікатися, по них реально атакують, – ділиться учасниця тренінгу Світлана Мельник. – Я зрозуміла нашу відповідальність як журналістів перед тими хто там, усвідомила, що не потрібно співати оди, а робити усе можливе щоб просто повернути їх додому, зупинити для них цю війну.

Позначки:, , , ,

Залиште коментар