Липень став лідером півріччя за нападами на журналістів

У липні основним порушенням прав журналістів в Україні стали випадки побиття, нападів – 7. Кількість таких порушень у порівнянні з червнем зросла втричі (у червні – 2, у травні – 3, у квітні – 2, у березні – 5, у лютому – 5, у січні – 6). Липень став місяцем, коли на журналістів за півроку нападали найбільше. Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».
Кількість перешкоджання журналістській діяльності знизилася до 5 випадків у липні (у червні – 8, у травні – 8, у квітні – 5, у березні – 4 випадки, у лютому – 8, у січні – 1).

Кількість погроз, залякувань журналістів другий місяць поспіль залишається однаковою – 4 (у червні – 4, у травні – 2, у квітні – 7, у березні – 4, у лютому – 2, у січні – 3).

Також цього місяця ІМІ зафіксував по одному випадку затримання та пошкодження майна і напади на офіси ЗМІ.

Нападали на журналістів на Львівщині, Житомирщині, Запоріжжі та у Києві, Миколаєві. З семи випадків у чотирьох нападали чиновники – депутати сільрад, міськрад, співробітники податкової міліції, правоохоронних органів.

Перешкоджали журналістам на Черкащині, Рівненщині, у Харкові та Запоріжжі. Перешкоджали міліціонери, місцеві чиновники, гості ефіру. Зокрема, на Рівненщині міліціонер перешкоджав журналістам потрапити на засідання суду, а в Запоріжжі – потрапити в будівлю облдержадміністрації на прес-конференцію губернатора.

Погрожували журналістам на Івано-Франківщині, Буковині, Тернопільщині та у Чернігові. Погрожували телефоном або при фізичному контакті. Зокрема, у Чернігові погрожували представники охоронної фірми під час виборів у народні депутати.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 1 випадок убивства журналіста, 30 випадків побиття та нападів на журналістів, 39 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 9 випадків цензури.

Позначки:, , , ,

Залиште коментар