Журналіст у суді довів держпідприємству, що не має спростовувати інформацію

Журналіст та редактор газети «Правдошукач», голова ревізійної комісії Незалежної медіа-профспілки України Юрій Шеляженко виграв справу в Апеляційному суді Києва.

Розгляд відбувався за позовом Державного підприємства «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» (ДП «Укрметртестстандарт») про спростування відомостей, опублікованих минулого року в критичній статті журналіста під заголовком «Мінекономрозвитку гальмує громадську експертизу корумпованої та монополізованої метрології».

Після публікації статті Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відреагувало на критику та задовольнило запит редакції про проведення громадської експертизи діяльності відомства. 15 липня 2014 року газета «Правдошукач» оприлюднила експертні пропозиції, в яких пропонувалося змінити правила уповноваження та атестації у державній метрологічній системі, усунувши конфлікт інтересів ДП «Укрметртестстандарт». Адже підприємство, з одного боку, було виконувачем експертизи документів, поданих на уповноваження повірочних лабораторій, а, з іншого боку, учасником ринку повірки, не зацікавленим допускати на ринок конкурентів – приватні повірочні лабораторії.

Проте, Держпідприємство подало позов до журналіста Юрія Шеляженка про спростування недостовірних відомостей і захист ділової репутації. 24 липня 2014 року цей позов задовольнила суддя Печерського районного суду Києва Тетяна Ільєва. Рішення суду переглядалося в апеляційному та касаційному порядку, після чого повторно справу розглядав Апеляційний суд міста Києва. В результаті рішення судді Тетяни Ільєвої було скасовано, апеляційний суд відмовив у задоволенні позовних вимог про спростування інформації.

Позначки:, ,

Залиште коментар