До суду дійшло лише три справи про перешкоджання журналістам

З початку року по 171 статті ККУ (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Генпрокуратура зареєструвала 54 кримінальних правопорушень, з яких по чотирьох справах вручено повідомлення про підозру, а три справи направлено до суду. Такі цифри надала Генеральна прокуратура у відповідь на запит Інституту масової інформації.

Всього за різними статтями Кримінального кодексу потерпілими від злочинів за цей період визнано 75 журналістів.
За даними моніторингу ІМІ «Барометр свободи слова», з січня по червень 2015 року включно зафіксовано 23 напади на журналістів та 34 факти перешкоджань виконувати професійну діяльність.

porushennia_prav_journ_2015

Крім того, за цей період зафіксовано 1 вбивство журналіста, 25 випадків цензури та ненадання доступу до важливої інформації, 22 факти погроз і залякувань. На території окупованого Криму сталося 29 випадків грубих порушень прав журналістів, а на окупованій частині Донецької та Луганської областей — 10.

З повним описом випадків, що увійшли до Барометру свободи слова, можна ознайомитись за посиланням.

Довідка:
Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова «Барометр свободи слова» за такими категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск, та кібер-злочини проти ЗМІ і журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати на сайті ІМІ.

Позначки:, ,

Залиште коментар