Справу за скаргою доньки Чеботаря проти журналістів ZIK закрили

Кримінальне провадження за фактом незаконного збирання журналістами телеканалу ZIK конфіденційної інформації про сім’ю екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря закрито через відсутність у діях журналістів складу злочину. Про це повідомляє ІМІ.

Про це повідомили у прокуратурі Київської області у відповідь на звернення ZIKу і лист заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Юрія Гарбуза.

Як повідомили у прокуратурі, Обухівський райвідділ міліції проводив досудове розслідування у кримінальному провадженні “за фактом незаконного збирання журналістами телеканалу ZIK конфіденційної інформації про сім’ю колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Чеботаря С.І., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 182 КК України”.

За результатами цього розслідування, 19 червня було прийнято рішення про закриття кримінального провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України – “у зв’язку зі встановленням відсутності в діянні складу кримінального правопорушення”.

Також в прокуратурі повідомили, що триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами відкритого викрадення у знімальної групи телеканалу ZIK відеокамери марки “SONY” та автомобільного відеореєстратора марки “PAGO m2”, а також умисного перешкоджання законній професійній діяльності журналістів телеканалу, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 171 КК України.

У прокуратурі зазначили, що провдив досудове розслідуванняза цим фактом слідчий відділ Києво-Святошинського РВ
ГУМВС України в Київській області, але 19 червня “у зв’язку із неефективністю слідства” прокуратура області доручила “здійснення подальшого слідства у вказаному кримінальному провадженні СВ Ірпінського MB ГУМВС України в Київській області”.

“Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні триває та перебуває на контролі прокуратури області”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 28 квітня біля будинку в селі Лісники Київської області, який за твердженням журналістів належить заступнику міністра внутрішніх справ Сергію Чеботарю, невідомі напали на знімальну групу проекту «Наші гроші». Нападники побили оператора, розтрощили техніку та втекли з місця інциденту.

Після розголосу інформації про напад заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар на офіційному сайті МВС заявив, що не має нерухомості у Лісниках, а журналісти мають бажання дискредитувати команду міністерства, що взяла жорсткий курс на боротьбу з корупціонерами.

Слідчі Києво-Святошинського райвідділу міліції розпочали кримінальне провадження за фактами перешкоджання професійній діяльності журналістів та грабежу знімальної групи програми журналістських розслідувань “Наші гроші” (телеканал ЗІК).

Телеканал ZIK закликав міністра внутрішніх справ Арсена Авакова максимально швидко і об’єктивно розслідувати напад на знімальну групу програми “Наші гроші”, який стався 28 квітня біля будинку заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.

Журналісти телевізійного проекту «Наші гроші» на телеканалі ZIK оприлюднили документи, які свідчать, що земля під маєтком у селі Лісники біля Києва офіційно записана на Оксану Сергіївну Чеботар – доньку заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.

Комітет ВР з питань запобігання та протидії корупції звернувся до МВС та Генпрокуратури із закликом провести розслідування щодо можливої причетності заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря до корупційних дій та перешкоджання журналістській діяльності.

Журналісти телевізійної програми «Наші гроші» з’ясували, що на знімальну проекту напав зять заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря Олег Поліщук та його бізнес-партнер Сергій Гаврилко.

Народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” Ольга Червакова заявила, що Обухівський райвідділ міліції порушив кримінальну справу за фактом “втручання в приватне життя” – доньки екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря – Варвари Чеботар.

13 травня заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар написав заяву про відставку. 14 травня Кабінет Міністрів звільнив заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чоботаря.

Прокуратура Києво-Святошинського району визнала постраждалими журналістів антикорупційного проекту «Наші гроші» телеканалу ZIK Надію Бурдей та оператора Максима Шелеста, на яких 28 квітня було здійснено напад біля будинку родини вже екс-заступника міністра МВС Сергія Чеботаря.

Позначки:, , ,

Залиште коментар