Самозайнятість журналістів допоможе вижити при роздержавленні – НМПУ

Вчора, 16 липня, медіаексперти з усієї країни обговорили питання, які зараз постають перед журналістами. Дискусії відбулись в рамках круглого столу «Як реанімувати регіональну журналістику: медіареформи та саморегуляція».

Однією з найдражливіших тем виявилось питання роздержавлення комунальних ЗМІ. Воно викликало палкі дебати між його прихильниками та опонентами. У свою чергу, голова Юридичного бюро Незалежної медіа-профспілки України Юка Гаврилова запропонувала дієвий інструмент полегшення наслідків цього процесу для журналістів.

«Незалежна медіа-профспілка України твердо впевнена, що в сфері медіа обов’язково необхідно провести процес роздержавлення ЗМІ. Проте, багато журналістів після цього, імовірно, втратять звичну для себе роботу. Саме тому наша профспілка зараз готує серію тренінгів, які будуть торкатися самозайнятості журналістів», – наголосила вона.
Також традиційно експертами була відмічена динаміка збільшення «джинси» напередодні виборів. Один з варіантів вирішення питання саморегуляції та дотримання професійних та етичних стандартів журналістами запропонував член Комісії з журналістської етики та член Комітету Незалежної медіа-профспілки України Сергій Штурхецький.

«Кілька моментів, які наближають нас до вирішення питання саморегуляції в медіа – це створення єдиного етичного кодексу, визнаного всіма медіаорганізаціями, об’єднання експертів у Комісію журналістської етики та початок перемовин про єдину прес-карту. Тож, якщо журналіст порушуватиме етичний кодекс, на нього можна буде поскаржитись до Комісії журналістської етики. Якщо під час розгляду скарги Комісія встановить порушення, то у журналіста анулюватиметься прес-карта. Крім того, до публічної бази журналістів з прес-картами заноситиметься інформація про це», – зазначив він.

Крім того, учасники круглого столу також обговорили питання прозорості медіавласності, успішні приклади виживання регіональних ЗМІ у складних фінансових умовах та те, як декомунізація торкається медіа.

Захід організував Інститут демократії імені Пилипа Орлика. На ньому були присутні близько 50 медіаекспертів з усієї країни.

Позначки:, , , , ,

Залиште коментар