Російський журналіст запускає телеканал в окупованому Донецьку

Звільнений з «Радіо Свобода» російський журналіст Андрій Бабицький вирішив запустити телеканал в Донецьку. Про це повідомляє проект Телекритики «Дуся».

Основна причина цього проекту – упереджене висвітлення західними ЗМІ конфлікту на сході України. Журналіст запевняє, що його канал не пов’язаний з владою самопроголошеної «Донецької народної республіки».
Телеканал Бабицького буде називатися «Діалог». Проект фінансує якийсь донецький бізнесмен. В ефірі планується «вільне обговорення політичного вирішення кризи». Однак від питання, чи можна буде критикувати сепаратистів, Бабицький ухилився.

Нагадаємо, Андрій Бабицький став відомий завдяки своїм репортажам часів чеченських воєн. Путін навіть називав його зрадником, оскільки журналіст робив репортажі з боку чеченців і не приховував своєї симпатії до них. У січні 2000 року Андрія затримала міліція, а через тиждень, за офіційною версією, обміняли на російських солдатів. У підсумку журналіст виїхав з Росії і повертався лише зрідка – наприклад, в 2005 році приїжджав, щоб взяти інтерв’ю у Шаміля Басаєва для телеканалу ABC. За це він знову піддався критиці, а телеканалу заборонили мовлення в Росії. Останнім часом Бабицький жив за кордоном і працював на «Радіо Свобода». У вересні 2014 його звільнили – за офіційною версією, у зв’язку з реорганізацією, а на думку Бабіцкого, через підтримку їм анексії Криму.

Позначки:, ,

Залиште коментар